Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Indie

Uwaga! Indie, Parvati Valley, pilnie poszukiwany Bruno Muschalik

Aby pomóc i dowiedzieć się więcej - wejdź na stronę poświęconą poszukiwaniom.

Sari, curry, Bollywood, masala, bhangra, sadhu... Indie to kwintesencja egzotyki.

Indie to kraj różnorodności, nie dający się opisać jednym słowem – mieszanina wszechobecnych dźwięków, kolorów, zapachów i smaków. Z jednej strony bieda, z drugiej bogactwo. Żeby poczuć Indie, nie należy próbować ich rozumieć ani kierować się europejską logiką. Lepiej pogodzic się z brakiem prywatności (ludzie będą ci się przyglądać, zaczepią, może pomacają, przysiądą w ciasnym autobusie), przyzwyczaić do innych standardów (dentysta może przyjmować na chodniku, dziura na plecach w oglądanej bluzce – no problem, przecież można rozpuścić włosy), nauczyć targować się przy każdym zakupie i pojąć inny rytm życia. (Dominika Zielińska)

Zabrzmi banalnie, ale każdy znajdzie tu coś dla siebie: plażowicze - piękne plaże, starsze panie - przytulne knajpki i wygodne hotele. Trekkerzy - mają do dyspozycji piękne góry, a poszukiwacze duchowych przeżyć mogą oddać się medytacji (niby wszędzie można to robić, ale Indie mają w sobie pewną magię, której nie doświadczy się gdzie indziej). (Kasia Czupryńska)>

Komu się spodoba: Indie to kraj dla odkrywców samych siebie - bardzo zmienia perspektywę patrzenia na swoje życie i świat (DZ). Smakoszom (kuchnia, gdziekolwiek), imprezowiczom (Goa), trekkerom (góry na północy). (KC)

Indie (czerwiec 2007)    Factbook
 • Wiza: Wizy turystyczne wydaje Ambasada Indii w Warszawie. Dokumenty: paszport, wypełniony wniosek, dwa kolorowe paszportowe zdjęcia, ksero biletu lub potwierdzenia rezerwacji. Wiza wielokrotnego wiazdu (6 miesięcy) kosztuje 186 zł. UWAGA! Zmieniło się prawo wizowe. Teraz miedzy pierwszym wjazdem a drugim muszą minąć co najmniej dwa miesiące.
 • Ceny: Nocleg - 2,5-12 zł, woda - 60gr, obiad - 2,5zł, pociąg - 12zł / 500 km.
 • Dobowe koszty podróży: 8 USD.
 • Waluta: 100 rupii = 5,36 zł.
 • Najlepszy okres: styczeń-kwiecień (mniejsze upały i sucho), listopad – styczeń (tuż po monsunie, ale to szczyt turystyczny). Dużo zależy od konkretnego regionu.
 • Najgorszy okres: lipiec-wrzesień (monsun). Dużo zależy od konkretnego regionu.
 • Szczepienia: wymagane - brak. Zalecane - WZW A i B, BTP, dur brzuszny, meningokoki.
 • Główne międzynarodowe lotniska: Mumbai, New Delhi, Kolkata (Calcutta), Chennai.
 • Autostop: niepotrzebny.
 • Średnia prędkość poruszania się po drogach: w mieście - 15 km/h. W trasie przyzwoita prędkość to 35 km/h (z postojami) albo 40 km/h (bez postojów). Dla samochodu 50 km/h.
 • Wtyczki elektryczne: brytyjskie, 3-pinowe, 230V.
 • Języki: angielski.

Znasz dobrze Indie?

Uzupełnij ich opis:
dołącz do Przewodników.

 

Koniec świata poleca   

Przeczytaj miejsca polecane przez innych użytkowników lub poleć swojetutaj

co warto zobaczyć

  Dodaj swój sposób na dostanie się do Indii za małe pieniądzetutaj

  jak tanio dojechać