Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Hong Kong - Czego nie warto

Góra Tai Mo Shan. Dojechać tam trudno, niby jedzie tam autobus 51 ze stacji metra Tsuen Wan, ale zlokalizować go nie sposób. Taksówka jest bardzo droga, a i tak podwozi tylko pod wejście do parku. Następnie trzeba drałować kilkanaście kilometrów po drodze, będąc mijanym przez kolejne auta. Na sam szczyt i tak wejść nie można, bo jest odgrodzona stacja meteorologiczna. Widok jest co najwyżej średni.
 
Ptasi Targ Yuen Po. Reklamowany w przewodnikach jako świetne miejsce na obejrzenie iluś tam gatunków ptaków, targ robi wrażenie przygnębiające. Sprzedawcy trzymają papugi z kłódkami przy nogach na zewnątrz, ludzie podchodzą i je głaszczą, co dla ptaków jest stresem i torturą.  Podobnie ma się kwestia z gwarkami i innymi gadającymi ptakami. Reszta ptasiej rodziny ma się lepiej. Tylko siedzi w klatkach.

Przewodnicy

Znasz dobrze Hong Kong?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Michał Lubina - jest doktorantem Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Zjeździł z plecakiem większość krajów Azji, docierając lądem najdalszych zakątków Rosji, Chin, a także Indii, Pakistanu, Iranu czy Bangladeszu. Autor przewodników po Litwie i Rosji oraz licznych wystaw fotograficznych – m.in. z Rosji, Chin czy Armenii. Przewodnik i autor programów po Chinach w Klubie Laurazja (www.laurazja.pl). Fascynuje się Dalekim Wschodem, a Chinami w szczególności, o których związkach z Rosją pisze doktorat. W latach 2009/10 stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Pekinie. Właśnie powrócił z półtorarocznego pobytu w Azji.

Obejrzyj więcej zdjęć.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)