Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Birma (Myanmar) - Ludzie i kultura

Etykieta i zwyczaje. Mieszkańcy Birmy to ludzie bardzo prości i skromni. Widać to od razu, szczególnie po skromnym stroju. Mężczyźni nie noszą spodni tylko rodzaj sorongów. Kobiety często na głowach mają coś na kształt turbanu z chusty lub ręcznika.

Prawie każdy mężczyzna w Birmie nałogowo żuje betel, przez co ich szerokie uśmiechy są bardzo czerwone, a zęby brązowe.

Mieszkańcy. Niesłychanie serdeczny naród. Bardzo otwarty i życzliwy. Mimo bariery językowej ludzie są bardzo pomocni. Obcokrajowiec zawsze witany jest z wielką ciekawością i uśmiechem na twarzy. Ludzie są zdecydowanie jedną z największych atrakcji Birmy.

Przydatne języki. Znajomość angielskiego przez mieszkańców Birmy jest w zasadzie ograniczona do ludzi pracujących w turystyce, więc czasem ciężko się porozumieć.

Święta. (dodaj swoje informacje)

Jedzenie. Niestety kuchnia nie specjalna (mało różnorodna). Podstawą są ryż i makaron. Dania mięsne są drogie. W Mandalay i Yangon jest też sporo restauracji hinduskich.

Religia. Dominują buddyści, jest też trochę hindusów. Są również kościoły katolickie.

Co warto przywieźć na pamiątkę. Największy wybór jest na targu na jeziorze Inle oraz przed świątyniami w Bagan. W Bagan można kupić obrazki na płótnie malowane na podkładzie z piasku. Na jeziorze Inle drewniane głowy Buddy, obrazki ze scenami z jego życia, przedmioty z brązu. W kilku miejscach można też można kupić świetne ręcznie robione kukiełki przedstawiające różne postacie.

Przewodnicy

Znasz dobrze Birmę (Myanmar)?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Magda Biskup - zakochana w podróżach. Od kilku lat systematycznie zmienia zawody i szuka swojego miejsca na ziemi. Cztery lata mieszkała i pracowała w Australii. Wczesniej rok w Malezji. http://careerbreak.wordpress.com

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)