Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Birma (Myanmar) - Highlight

Birma nie przypomina żadnego innego kraju w Azji Południowo-Wschodniej. Podczas gdy pozostałe państwa regionu rozwijają się i bogacą, Birma tkwi w miejscu i w izolacji, rządzona twardą ręką wojskowej tyrańskiej junty. Czas zatrzymał się tam kilkadziesiąt lat temu.

Większość ludzi przyjeżdża tu z Tajlandii, po której Birma może być chwilowym szokiem. Tu nie ma firmowych sklepów znanych marek, salonów samochodowych, supermarketów ani autostrad. Można więc powiedzieć, że Birma to jeden wielki skansen Azji. Tu życie toczy się nie wokół pieniądza (bieda jest wszechobecna), ale wokół religii i rodziny. To kraj niezwykle życzliwych i pomocnych ludzi, żyjących skromnie i biednie, ale ciekawych świata.

Dla wielu wyjazd do Birmy to kwestia moralna – jechać i wspierać w ten sposób juntę, czy tez nie jechać i wyrazić w ten sposób bunt przeciwko dyktaturze. Warto jechać, przy odrobinie wysiłku większość wydanych pieniędzy trafi w ręce lokalnych prywatnych przedsiębiorców.

(Magda Biskup)

Przewodnicy

Znasz dobrze Birmę (Myanmar)?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Magda Biskup - zakochana w podróżach. Od kilku lat systematycznie zmienia zawody i szuka swojego miejsca na ziemi. Cztery lata mieszkała i pracowała w Australii. Wczesniej rok w Malezji. http://careerbreak.wordpress.com

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)