Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Birma (Myanmar) - Co warto

Miasta. (dodaj swoje informacje)

Przyroda. Jezioro Inle. 22 km długości, 11 km szerokości w najszerszym miejscu, 160 tys. mieszkańców, 450 wiosek, a w nich szkoły, przychodnie, świątynie. Wszystko na wodzie. Ogląda się je najlepiej z łodzi. Warto zacząć jak najwcześniej rano. Wtedy można zobaczyć rybaków wracających z nocnych połowów.

Zwiedzanie. Bagan. Przepiękny. To ponad 2000 świątyń na dosyć małej przestrzeni. Świątynie są w wielu stylach i rozmiarach, a całość robi piorunujące wrażenie. Najlepiej zwiedzać na rowerze. Bilet ($10) jest ważny na czas nieograniczony.

Shwedagon Paya. Ogromna świątynia w Yangon. Zawsze pełna pobożnych Birmańczyków. Świątynia ocieka złotem i przepychem, co dosyć mocno kontrastuje z resztą miasta.

Okolice Mandalay - Amarapura, Sagaing, Inwa, U Bein's Bridge. Świetne miejsca na jednodniową wycieczkę. Amarpura to klasztor buddyjski, gdzie codziennie rano można zobaczyć tysiąc mnichów wspólnie jedzących śniadanie. Sagaing to świątynne wzgórze. Inwa to zabytkowe budowle, a U Bein's Bridge – najdłuższy na świecie most z drzewa tekowego (ten ostatni najlepiej oglądać o zachodzie słońca).

Kultura. Występ Moustache Brothers w Mandalay. To rodzaj kabaretu, który oficjalnie jest zakazany przez rząd. Krytykuje rząd i sytuację w Birmie. 8 USD za osobę. Każdy taksiarz i riksiarz w Mandalay wie jak tam dojechać.

Jedzenie. (dodaj swoje informacje)

Sport i nurkowanie. (dodaj swoje informacje)

Trekking. Okolice Hsipaw. To niewielka górska wioska na wschód od Mandalay. Dobre miejsce, żeby zobaczyć jak żyją Birmańczycy. Okoliczne wioski można zwiedzać pieszo lub na rowerze.  Coraz większą popularność zdobywa kilkudniowy trek motorowy między Hsipaw a Namsan. Przewodnika można zorganizować na miejscu przez guesthouse.

Freak show. (dodaj swoje informacje)

Adventure. (dodaj swoje informacje)

Plaże i wyspy. (dodaj swoje informacje)

Kluby i imprezy. (dodaj swoje informacje)

Odpoczynek. (dodaj swoje informacje)

Zakupy. Jeśli chodzi o zakupy, to Birma nie jest na pewno Kuala Lumpur. W Yangon i Mandalay jest kilka sklepów z zachodnimi towarami, ale wybór jest niewielki. W pamiątki najlepiej zaopatrzyć się pod jedną ze świątyń w Baganie lub na targu przy jeziorze Inle.

Komu się spodoba. To na pewno nie jest kraj, do którego jedzie się na odpoczynek, bo podróżowanie po Birmie jest dosyć męczące. Spodoba się tym, którzy widzieli już trochę Azji i nie straszne im cięższe niż w sąsiednich krajach warunki podróżowania. Spodoba się miłośnikom świątyń (jest ich w Birmie tysiące), fotografom (bardzo fotogeniczny kraj) i tym, którzy szukają czegoś bardziej autentycznego.

Przewodnicy

Znasz dobrze Birmę (Myanmar)?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Magda Biskup - zakochana w podróżach. Od kilku lat systematycznie zmienia zawody i szuka swojego miejsca na ziemi. Cztery lata mieszkała i pracowała w Australii. Wczesniej rok w Malezji. http://careerbreak.wordpress.com

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)