Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Polinezja - Transport i poruszanie się po kraju

Autobus. Wyspy Cooka - Bilet na autobus jeżdżący dookoła Rarotongi – najlepiej kupić 10-cioprzejazdowy, kosztuje wtedy $25 NZ. Autobus jeździ co pół godziny.

Minibusy/shared taxi. (dodaj swoje informacje)

Samochód. Można wynająć. $75-120 NZ za dzień. 

Promy/łodzie. Wyspy Cooka - Tylko promy towarowe płynące na inne wyspy. Kursują bardzo nieregularnie i trzeba się porozumieć z firmą przewozową.

Pociągi. Wyspy Cooka - Nie istnieją.

Autostop. Nie praktykowany.

Taksówki. Wyspy Cooka - Mają taksometry, a targowanie się nie jest w zwyczaju. Dookoła Rarotongi – ok. $50 NZ. Jest ich tylko kilka.

Rower/skuter. Wyspy Cooka - Najpopularniejszym transportem jest skuter – dwuosobowy można wynająć za $75 NZ na cztery dni. Na krótszy okres - $25 NZ za dobę. Potrzebne jest prawo jazdy Wysp Cooka, wydawane na podstawie prawa jazdy z kraju, z którego się przyjechało.

Jeżeli macie prawo jazdy na motocykl, kosztować ono będzie $25 NZ. Jeżeli tylko na samochód, to trzeba dodatkowo zdać test praktyczny z policjantem (grupowo) za dodatkowe $5 NZ. Jest to zwykła formalność, chodzi tylko o dodatkowy dochód dla rządu. Prawo jazdy wydawane jest od razu.

 

Samolot. Wyspy Cooka - Air Rarotonga ma połączenia z większością wysp archipelagu południowego i praktycznie tylko z atolem Manihiki w archipelagu północnym (bardzo drogo).

Z innymi (Pukapuka, Penrhyn) połączenia są od czasu do czasu. Na pozostałych nie ma lotnisk.

Przelot z Rarotonga na Aitutaki, powrotny – od $340 NZ. Z Rarotonga tańszy jest przelot popołudniowy, z Aitutaki ranny (ze względu na jednodniowe wycieczki z Rarotonga).

Przelot z Rarotonga na Manihiki (powrotny) - $2700 NZ – bardzo drogi ze względu na mały, ośmioosobowy samolocik.

 

Kraje, do których łatwo się przedostać. (dodaj swoje informacje)

Znasz dobrze Polinezję?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Jerzy Łazarski - mieszka w Australii od 25 lat. Z wykształcenia jest inżynierem budowlanym. Hobby, pozazdrościć – podróże po Pacyfiku.

Obejrzyj zdjęcia z Polinezji.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)