Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Melanezja - Highlight

Fidżi to kraj pięknych plaż i pięknych ludzi, lecz jednocześnie kraj głębokich kontrastów. Bogato jest tu w zasadzie tylko na terenie cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli. Fidżyjczycy nie należą do zamożnych narodów, mieszkańcy wsi w olbrzymim stopniu polegają na tym, co sami są w stanie wyprodukować i ewentualnie sprzedać na targu. Widoczny jest exodus młodzieży z terenów wiejskich do stolicy kraju - Suwy.

W powszechnym mniemaniu obcokrajowców, Fidżi to raj na ziemi. W rzeczywistości nie jest aż tak pięknie: w Suwie częste są napady rabunkowe, Fidżyjczycy, choć przemili, bywają merkantylni, a jednym z głównych problemów społecznych jest przepaść pomiędzy ludnością rdzenną a Fidżyjczykami pochodzenia indyjskiego. Fidżyjczycy są bardzo religijni i działa tu olbrzymia ilość Kościołów wywodzących się z Kościoła Metodystycznego. (Edyta Basiak)

Znasz dobrze Melanezję?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Edyta Basiak - Niezależna jak kot, oscylująca pomiędzy pozornymi sprzecznościami, wiecznie poszukująca. Tłumaczka, nauczycielka, początkująca fotografka i szufladowa pisarka. Odwieczne marzenie o dalekich podróżach zrealizowała „hurtem”, ruszając solo w świat na 36 tygodni, odwiedzając Azję Południowo-Wschodnią, Australię i Oceanię.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)