Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Melanezja - Gdzie spać

Na Fidżi na rajskiej wysepce Caqalai działa ośrodek prowadzony przez Kościół Metodystyczny. Warunki są spartańskie, ale atmosfera wynagradza brak wygód. Za 60 fidżijskich dolarów od osoby dziennie dostaniecie do swojej dyspozycji skromną chatkę na plaży oraz trzy posiłki dziennie. Za 50 – nocleg w dormie oraz trzy posiłki. Na miejscu wspaniała rafa do nurkowania z maską i fajką, oraz doskonała baza nurkowa. Wieczorami fidżijska muzyka na żywo i kawa.

Na wyspie Ovalau, w starej stolicy kraju Levuce, jest najstarszy na Pacyfiku hotel w stylu kontynentalnym, Royal Hotel. Miejsce bardzo klimatyczne, niestety zapchlone. Polecam odwiedziny w Royalu na kawę, lecz nocować lepiej gdzie indziej, na przykład w Mary’s Holiday Lodge, gdzie jest skromnie, ściany cienkie, lecz jest czysto, tanio, a co więcej, prysznice są wyposażone w termy.

Życie prawdziwych mieszkańców Fidżi można poznać w Seru i Sali w malutkiej wioseczce Silana na wyspie Ovalau (rezerwować można z Ovalau Watersports). Do dyspozycji gości jest skromny dorm i dwa domki. Gospodarze zapewniają wszystkie posiłki i napoje (nocleg z posiłkami od 50 fidżijskich dolarów), zapewniają także możliwość poznania zwyczajów i kultury fidżijskiej, otaczają swoich gości opieką i dbają o nich. Należy jednak pamiętać, że to miejsce bardzo odosobnione, na miejscu nie ma sklepów i żadnych innych turystów, co nie każdemu może się podobać.

20 minut drogi autobusem od Suwy, w Colo-i-Suva, tuż obok parku narodowego, znajduje się Raintree Lodge, miejsce niezupełnie backpackerskie, choć mają tam również dormy. Na ich stronie internetowej często można znaleźć promocje. Jest to pięknie położony ośrodek, z drogą restauracją nad stawem - warta rozważenia alternatywa dla noclegów w głośnej Suwie. Mnie udało się skorzystać z promocji, w której za trzy noclegi zapłaciłam 45 dolarów fidżijskich, a dodatkowo otrzymałam refundację wstępu do parku narodowego.

Znasz dobrze Melanezję?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Edyta Basiak - Niezależna jak kot, oscylująca pomiędzy pozornymi sprzecznościami, wiecznie poszukująca. Tłumaczka, nauczycielka, początkująca fotografka i szufladowa pisarka. Odwieczne marzenie o dalekich podróżach zrealizowała „hurtem”, ruszając solo w świat na 36 tygodni, odwiedzając Azję Południowo-Wschodnią, Australię i Oceanię.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)