Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Melanezja - Co warto

Miasta. Fidżi. Dawna stolica – Levuka. Malownicza, senna, urokliwa.

Przyroda. (dodaj swoje informacje)

Zwiedzanie. Muzeum Fidżi w Suwie, gdzie dowiedzieć się można wiele między innymi na temat różnych zastosowań tapy, kanibalskiej przeszłości wysp oraz historii hinduskich osadników.

Kultura. Warto zasmakować kavy, ale nie w hotelu, tylko na przykład podczas odwiedzin w wiosce. Wieczorne picie kavy to doskonałe zakończenie dnia. Uwaga: samotne kobiety nie powinny godzić się na picie kavy z fidżijskimi mężczyznami, ponieważ zostaną uznane za nieszanujące się.

Jedzenie. Na Fidżi koniecznie trzeba spróbować ryby w mleku kokosowym oraz świeżego soku z kumkwatów sprzedawanego na targu w Suwie. W sezonie za bezcen można dostać owoce, w tym żółte marakuje (sezon na nie jest w czerwcu i lipcu).

Sport i nurkowanie. Będąc na Fidżi trzeba koniecznie zanurkować, a przynajmniej podziwiać przecudne rafy pływając z maską i fajką. Polecam Viti Water Sports na wyspie Caqalai, choć na Fidżi jest dużo więcej wspaniałych miejsc nurkowych.

Trekking. (dodaj swoje informacje)

Freak show. (dodaj swoje informacje)

Adventure. (dodaj swoje informacje)

Plaże i wyspy. Do wyboru, do koloru. Na Fidżi znajdziecie wyspy imprezowe dla amatorów rozrywki, ale są też wyspy, takie jak Caqalai, gdzie można odpocząć w ciszy i spokoju.

Kluby i imprezy. (dodaj swoje informacje)

Odpoczynek. (dodaj swoje informacje)

Zakupy. (dodaj swoje informacje)

Komu się spodoba. Fidżi. Wschodnie wybrzeże Viti Levu spodoba się niezależnym podróżnikom, osobom, które chcą odpocząć od gwaru i pędu współczesnego świata i dowiedzieć się czegoś więcej o mieszkańcach Fidżi, a nie tylko poleżeć na pięknej plaży (choć i to jak najbardziej można tam zrealizować). Poszukiwacze opalenizny, rozrywek, alkoholowych imprez i głośnej muzyki lepiej będą się czuli na zachód od Viti Levu, na przykład na wyspach archipelagów Yasawas i Mamanucas.

Znasz dobrze Melanezję?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Edyta Basiak - Niezależna jak kot, oscylująca pomiędzy pozornymi sprzecznościami, wiecznie poszukująca. Tłumaczka, nauczycielka, początkująca fotografka i szufladowa pisarka. Odwieczne marzenie o dalekich podróżach zrealizowała „hurtem”, ruszając solo w świat na 36 tygodni, odwiedzając Azję Południowo-Wschodnią, Australię i Oceanię.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)