Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Chile - Sezon i pogoda

Pogoda. Najlepszy okres: od września/października do marca/połowa maja. Najgorszy okres: od kwietnia do września – zima, niskie temperatury.

Wakacje w Chile: styczeń i luty, wyższe ceny w hostelach i hotelach, miejscowości turystyczne pełne wczasowiczów.

Patagonia: najcieplej w grudniu, styczniu i lutym. (OP)

Lato, przypadające od końca listopada do końca lutego, to gorące i suche dni (temperatury powyżej 30 stopni). Zima, czyli okres od końca lipca do października, w środku lądu przypomina polską złotą jesień - ciepła i słoneczna (temperatura w okolicach  10-15 stopni), a wieczory są dość chłodne. Wystarczy jednak wyjechać 25 km na wschód od Santiago, żeby skorzystać z zimowych atrakcji, jakie oferują pokryte grubą warstwą śniegu góry. (MH)

Sezon. Styczeń-luty to w Chile środek lata – najgorętszy sezon turystyczny. Jednocześnie na luty przypada sezon urlopowy Chilijczyków. (MH)

Trzeba jechać albo trochę przed sezonem wakacyjnym (od końca listopada do Bożego Narodzenia - pogoda jest już ładna, temperatury wysokie, a ceny nadal jak poza sezonem, spokojnie, mało turystów) lub po sezonie (marzec–kwiecień). (OP)

 

Aktualna pogoda.
Autor

Mateusz Hojda - podróżuje w ramach wykonywanej pracy. W wolnym czasie - do miejsc, których nie zwiedził zawodowo. Jego strona: www.hojda.eu

Aleksandra Pluta - z wykształcenia i z zamiłowania dziennikarz. Zawsze ma dużo wolnego czasu. Po pięciu latach studiowania we Włoszech znalazła w końcu na mapie swoje ulubione miejsce: Chile. Jej strona: http://mi-chile-querido.blogspot.com

maugośka&tomek - mają po dwie ręce i dwie nogi. Mówią, że z takim wyposażeniem można zajść naprawdę daleko. Oni, na początek, idą tamtaram. www.tamtaram.pl PS. A Tomek nigdy, ale to przenigdy wcześniej nie ruszał się z domu.

Obejrzyj więcej zdjęć z Chile.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)