Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Antarktyka - Co warto

Przyroda. Warto zobaczyć lodowce, które cofają się każdego roku o kilkanaście metrów, stada pingwinów oraz słoni morskich.

Kultura. Każda stacja tworzy własny klimat. Na tych, gdzie zimą jest ponad 30 osób, czasami można poczuć się jak w hotelu. W mniejszych panuje raczej domowa atmosfera. Zwyczaje dotyczące obchodzenia świąt kościelnych czy innych uroczystości związane są z tradycją danego państwa.

Jedzenie. Warto spróbować lokalnego jadła. Na każdej stacji jest inne.

Sport i nurkowanie. Amatorzy nurkowania będą mieli tu raj. Czysta woda. Przepiękne, podwodne widoki. Należy jednak pamiętać, że nurkowanie odbywa się w bardzo trudnych warunkach i trzeba być bardzo ostrożnym oraz dobrze przygotować się sprzętowo.

Trekking. Po lodowcach w towarzystwie przewodnika lub wybrzeżem do zatoki Ezzcura.

Freak show. (dodaj swoje informacje)

Adventure. Przejście lodowcem między stacjami. Biwak na wyspie Pingwina. Nocleg w domku refuge.

Plaże i wyspy. Plaże są wąskie. Głównie kamienno-żwirowe. Dostępne tylko latem i tylko przy odpływie.

Odpoczynek. Na wycieczkowych statkach pełny komfort z basenami, sklepami, barami i dziesiątkami rozrywek. Na lądzie polecam odpoczynek przy kubku gorącej herbaty na lodowcu.

Zakupy. Na stacji chilijskiej Frei znajduje się mini market i bank.

Komu się spodoba. Osobom, które chcą podziwiać dziewicze piękno natury nieskażonej ludzką działalnością. Odważnym i wysportowanym, żeby zdobyć szczyt lodowców. Wytrwałym, bo dostać się tu jest bardzo trudno. Wszystkim, którzy chcą spełnić swoje marzenia.

Znasz Antarktykę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Tadeusz Sobczak - dziennikarz z 10-letnim stażem. Związany z gazetą „Polska The Times”, podróżnik, geograf. Do tej pory zwiedził północną Afrykę i niemalże całą Europę, Turcję oraz Izrael. Od 1 listopada 2008 roku przebywa na stacji polarnej im. H. Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego. Kierownik 33. grupy zimującej. Wraca do kraju w listopadzie 2009r. blog: www.arctowski.blog.pl

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)