Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Aby skorzystać z mapy ściągnij wtyczkę Flash Player Get Adobe Flash player

Wybierz kraj, który Cię interesuje. Państwa już opisane są zaznaczone na bordowo.

Na każdej Karcie Kraju znajdziesz zdjęcia, muzykę, dźwięki, opinie innych użytkowników i rozbudowany przewodnik praktyczny (Encyklopedię Kraju).

Jeśli chcesz opisać lub uzupełnić opis któregokolwiek kraju, zostań Przewodnikiem.

Argentyna

Buenos Aires, wodospady Iguazu, Patagonia, tango, wołowina z grilla i yerba mate.

Boliwia

Najwyżej położone i najtrudniej dostępne państwo Ameryki Południowej. Najbardziej indiańskie w ciągle żywej tradycji i wierzeniach. Kraj samych „naj”: największe solnisko świata, najwyżej położone żeglowne jezioro świata, lotnisko, miasto. Niewątpliwie najbardziej fascynujący i różnorodny kraj całego kontynentu.

Kolumbia

Dżungla, góry, grasujący partyzanci, wytwórnie narkotyków, kartele, ruiny indiańskich miast... Kraj dla łowców przygód.

Antarktyka

Mroźne królestwo gór lodowych, pingwinów, słoni morskich i stacji Arctowskiego. Dostępne z Argentyny lub Chile, ale tylko dla niezwykle zamożnych.

Brazylia

Amazonia, Indianie, karnawał w Rio i czarny Salvador, capoeira, samba, piękne kobiety i życie w spowolnionym rytmie.

Chile

4000 km plaż, góry, śnieg i nowoczesna stolica. Najbardziej rozwinięty kraj Ameryki Południowej.

Ekwador (z Galapagos)

O Ekwadorze niewiele wiemy. Tyle, że równik jest, banany rosną, kokę uprawiają i Karol Darwin stworzył swoją słynną teorię ewolucji w oparciu m.in. o podróż na wyspy Galapagos. Fani piłki nożnej pamiętają pewnie Mundial 2006, kiedy to przegraliśmy z drużyną ekwadorską 0:3. I to by było na tyle.

Gujana

Słabo zaludniona, o dużej powierzchni - Gujana pozostaje jednym z ostatnich prawdziwie dzikich krajów, w którym większości miejsc nie dotknęła jeszcze stopa ludzka.

Peru

Najchętniej odwiedzany kraj Ameryki Południowej, największy koloryt indiański, najwyżej położone jezioro żeglowne świata – Titicaca oraz najwspanialsze pozostałości architektury inkaskiej, w tym najsłynniejsze ruiny – Machu Picchu.

Wenezuela

Najwyższy wodospad świata, delta Orinoko, ostoja dzikich zwierząt, urocze karaibskie plaże, wreszcie piękne kobiety, telenowele, ropa naftowa i Hugo Chavez.