Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

USA - Gdzie spać

Generalnie trzeba szukać moteli „no–name”, czyli takich które są w 100% prywatne i lokalne (typu „Route 66 Inn”, „Golden Motel”, ”Super Motel”) – ich czystość nie jest może najlepsza, ale zawsze jest klimatyzacja lub ogrzewanie i telewizor. Nie ma moteli ze wspólną łazienką.

U zbiegu stanów Colorado, Utah,New Mexico i Arizony polecam „Sunset Inn Motel” w Blanding, w Utah. Prowadzony jest przez ortodoksyjnego mormona i jego żonę (Indianka z plemienia Cheyenne). Mormoni wierzą, że Indianie to zaginione, dwunaste plemię Izraela i nie brzydzili się nimi jako dzikusami. Motel jest już dość stary, ale wszystko jest bardzo czyste i to najtańszy motel w promieniu 100 mil. A samo miejsce jest rewelacyjną bazą wypadową nawet na całe wakacje. Motelu nie da się przegapić. Właściciel może coś spuścić jeśli zostajesz dłużej i jeśli zainteresujesz się religią mormonów (mów, że chcesz biblię mormona po polsku, aby być w 100% pewnym przekazu - facet ma...).

W Arizonie, przy dawnej Route 66 (w ogóle wokół niej są tanie motele, biznes z tą Route 66 nawalił) w Hoolbrook są tanie motele – trzy razy zatrzymywałem się w Sahara Inn (hinduski motel) i nie zapłaciłem więcej niż 32 USD (razem z taxem – ceny w USA za noclegi to „x + podatek”, który np. w Utah wynosi aż 10%).

Koło Grand Canyon warto zjechać albo do Williams albo do Flagstaff (tu jest większy wybór).

Moab - baza do parków Arches i Canyonlands – albo lokalny hostel, albo trzeba zwiać aż do Green River przy I-70 (około 45 mil od Moab) – tam są motele już za 35 USD z taxem. (AD)

Autor

Adam Dęby - lat 33, z wykształcenia historyk, z pasji włóczykij. Obecnie obywatel stolicy disco-polo (Białystok). 7 lat w USA (6 lat pracował w bibliotece, skazany wręcz na książki, przewodniki i filmy). Kocha podróże bez większego celu, góry oraz dobre piwo. Zjeździł całe Stany.

Piotrek - Od sześciu lat mieszka w USA. Jednym z jego ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu jest zwiedzanie nowych terenów, głównie parków narodowych.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)