Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Puerto Rico - Sezon i pogoda

Pogoda. Średnia roczna temperatura to około 25C. W okresie od czerwca do lipca temperatury często oscylują w okolicy 30C, co przy dużej wilgotności powietrza tworzy klimat sauny. Od grudnia do lutego temperatura obniża się do 20C, pojawia się szansa na orzeźwienie. Od lipca do listopada teoretycznie panuje tu sezon huraganowy i wtedy właśnie można spodziewać się załamania pogody.

W praktyce co roku tropikalne deszcze spadają na Puerto Rico. Mieszkańcy twierdzą że jest to bardzo prawdopodobne w Wigilię, 31 stycznia oraz w trakcie lokalnego karnawału czyli święta San Sebastian (3 tydzień stycznia), czyli w szczycie sezonu. Na postawie własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że lało (nie mówię o mżawce, ale o tropikalnych ulewach) przez dwa tygodnie stycznia. Za to okres wrzesień – grudzień był bardzo ciepły i słoneczny.

 

Sezon. Sezon turystyczny rozpoczyna się 15 grudnia i trwa do 15 kwietnia. Paradoksalnie, plaże w tym czasie są jednak mniej zaludnione niż w letnich miesiącach (Portorykańczycy nie chodzą na plażę zimą), a Viejo San Juan (stare miasto) zapełnia się amerykańskimi turystami z cumujących trzy razy w tygodniu statków wycieczkowych wielkości Titanica.

Aktualna pogoda.

Przewodnicy

Znasz dobrze Puerto Rico?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Agata - rocznik 1983, absolwentka różnych kierunków ukończonych mimo nieustającej potrzeby podróżowania. Fanka każdego sprzętu, który ułatwia przemieszczanie się: żegluje i pedałuje, spływa kajakami, od czasu do czasu dosiada konia. A że czasem w podróży się zagalopuje i trafi na obcojęzycznych, opanowała płynnie angielski, hiszpański i włoski. Obecnie na praktyce w Puerto Rico.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)