Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Puerto Rico - Co warto

Miasta. SAN JUAN:
 – poddać się kolonialnemu urokowi starówki: wąskie uliczki, wspaniałe fortyfikacje z czasów Kolumba są esencją Puerto Rico. Z dworca autobusowego jeździ bezpłatny autobus turystyczny, którym objedziemy całe Viejo San Juan. Koniecznie należy zobaczyć Morro, odwiedzić Pasaje de Princesa, odnaleźć Parque de Palmas z piękną panoramą na zatokę. Warto wsiąść na prom (lancha de Catano, 0,75$ bilet w jedną stronę) o zachodzie słońca.

- odkryć sztukę Portorykańską i karaibską: MAPR (Museo de Arte de Puerto Rico,  http://www.mapr.org/. 6$,zniżki dla studentów. Można spędzić tu cały dzień) i MAC (Museo de Arte Contemporaneo, http://www.museocontemporaneopr.org/, wstęp darmowy, pojedyncze bardzo ciekawe ekspozycje sztuki współczesnej).

- odwiedzić la Placita (czyli plaza de Mercado): w dzień usiąść na rynku ze świeżo wyciskanym sokiem z owoców (opcjonalnie z pinacoladą z portorykańskim rumem), chłonąć w cieniu radość tego miejsca i jego ludzi a wieczorem wtopić się w tłum tańczący sambę i merengue (od czwartku do niedzieli, polecam czwartki i soboty)

- najeść się na zapas najlepszych alcapurrias, bacalaítos, pasteles i  empanadillas (ok. 1,5$/szt.)  w Pinones, a przy okazji odpocząć nad oceanem

- wygrzać się na plaży Ocean Park (bezcenne)

- nie wchodzić do La Perli (położona nad oceanem odcięta od miasta ulica, słynna z bycia niebezpieczną).

 

Przyroda. EL YUNQUE – las deszczowy w górach. Wspaniały przerywnik w plażowaniu. Bardzo warto.

Zwiedzanie. (dodaj swoje informacje)

Kultura. (dodaj swoje informacje)

Jedzenie. (dodaj swoje informacje)

Sport i nurkowanie. (dodaj swoje informacje)

Trekking. (dodaj swoje informacje)

Freak show. (dodaj swoje informacje)

Adventure. Vieques to przede wszystkim zatoka biolumiscencyjna (czyli świecąca dzięki fluorescencyjnym żyjątkom ją zamieszkującym). Pobyt na wyspie należy zaplanować w możliwie ciemną noc (pełnie księżyca niemile widziane). Zatrzymać można się na bezpłatnym kempingu. Nocne pływanie najlepiej zakupić w biurze turystycznym, koszt około 30$/os. Wrażenia niezapomniane i absolutnie zapierające dech w piersiach.

Plaże i wyspy. CULEBRA i VIEQUES:
Dwie wyspy, które nikogo nie pozostawią obojętnym (a mówi to ktoś, kto fanem plaż generalnie nie jest). Na obie dostaniecie się promem z Fajardo (3 razy dziennie, 2$ w jedną stronę). Plaża Flamingo na Culebrze uznawana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie – jeśli szukasz raju choćby na chwilę, to tu go prawdopodobnie odnajdziesz. Za 2 $ dowiezie was tam taksówka spod samego promu (około 10 km).

Kemping za symboliczną opłatą, albo nocleg na plaży. Uwaga – na miejscu nie ma sklepów, warto zaopatrzyć się w przenośną lodówkę (3$ w każdym supermarkecie) i lód (ok. 1,5$) – będzie ciepło.

 

Kluby i imprezy. (dodaj swoje informacje)

Odpoczynek. RINCON– mekka surferów z całego świata. Wspaniałe warunki, piękne plaże. Zatrzymaliśmy się w RinconInn, wieczorem zimne piwo w którymś z barów na plaży w okolicach latarni morskiej.

Zakupy. (dodaj swoje informacje)

Komu się spodoba. Puerto Rico może być rajem dla szukających aktywnego wypoczynku. Jeśli uprawiasz takie sporty jak kite surfing, surfing czy nurkujesz, trudno mi wyobrazić sobie lepsze warunki do ich uprawiania. Jedno „ale” – ze względu na ceny i ograniczoną możliwość wynajmu sprzętu lepiej polegać będzie na własnym.

Puerto Rico może być idealną odskocznią dla backpackerów zwiedzających USA, chcących odpocząć kilka dni w ciepłych klimatach. Z Florydy i Nowego Jorku można dolecieć do Puerto Rico już za 120 $ w obie strony. Cena okazyjna jak na Karaiby. Przy wsparciu CouchSurfing lub HospitalityClub da się tu przeżyć naprawdę tanio.

Puerto Rico jest wreszcie miejscem pielgrzymek turystów-plażowiczów, w 99% narodowości amerykańskiej. Paradoksalnie jednak tam, gdzie jest ich najwięcej, przyroda w gruncie rzeczy nie zachwyca. Najlepsze hotele w San Juan położone są wzdłuż przeciętnie pięknej plaży. Za to niezwykłe miejsca na wyspie (Culebra, Vieques, Rincon) nie oferują żadnych luksusów i najczęściej trzeba zadowolić się kempingiem. Czyli idealnie.

Przewodnicy

Znasz dobrze Puerto Rico?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Agata - rocznik 1983, absolwentka różnych kierunków ukończonych mimo nieustającej potrzeby podróżowania. Fanka każdego sprzętu, który ułatwia przemieszczanie się: żegluje i pedałuje, spływa kajakami, od czasu do czasu dosiada konia. A że czasem w podróży się zagalopuje i trafi na obcojęzycznych, opanowała płynnie angielski, hiszpański i włoski. Obecnie na praktyce w Puerto Rico.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)