Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Haiti - Highlight

Haiti to czarna Afryka w pigułce na wyspach karaibskich. Ze względu na perturbacje historyczne, gros rdzennej ludności swoje korzenie ma w Afryce i to pochodzenie widać w wielu aspektach życia Haitańczyków (od religii voodoo począwszy a na sztuce i muzyce skończywszy).

Haiti to najbiedniejszy kraj w tym regionie świata, targany bez ustanku politycznymi huraganami. Dość zaznaczyć, że od kilkuset lat tylko dwóch władców dotrwało do końca swojej kadencji, cała reszta została w ten czy inny sposób pozbawiona władzy.

Warto obalić powszechnie panujący stereotyp, który mówi że Haiti jest niebezpieczne i nieprzyjazne dla turysty - nic bardziej mylnego. Stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa i rozsądku będziecie bardzo mile zaskoczeni. Oczywiście trudno o przyzwoity transport, restauracje czy nawet tańszy hostel z wygodami cywilizacyjnymi typu woda + prąd, ale czy tego szukacie podczas podróży?

Liczy się przygoda i freestyle, a tego na Haiti nie zabraknie.

(Agnieszka Stryczek)

Znasz dobrze Haiti?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Paweł Chudzicki - absolwent Uniwersytetu Śląskiego - wydziału Nauk Społecznych, członek Stowarzyszenia Podróżniczego "Garuda", z zamiłowania podróżnik. W latach dziewięćdziesiątych połknął bakcyla podróży podczas zwiedzania Europy autostopem. Głód przygody jest u niego niezaspokojony . Fascynuje go zwłaszcza czarna Afryka, którą odwiedził czterokrotnie. 

 

Agnieszka Stryczek - absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, kierunek kulturoznawstwo. Członek Stowarzyszenie Podróżniczego "Garuda".
Podróżuje by kolekcjonować  kolory, smaki i zapachy.
 
Od kilkunastu lat wspólnie przemierzają kontynenty w poszukiwaniu coraz to nowych krajobrazów kulturowych. Odwiedzili ponad 40 krajów Podróżują samodzielnie, nastawieni na przygodę. Najważniejszy dla nich jest bezpośredni kontakt z obcymi krainami, kulturami i miejscową  ludnością, które uwieczniają na zdjęciach i slajdach. 
 
Strona internetowa Agnieszki i Pawła: www.travelagulpawel.yoyo.pl

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)