Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Aby skorzystać z mapy ściągnij wtyczkę Flash Player Get Adobe Flash player

Wybierz kraj, który Cię interesuje. Państwa już opisane są zaznaczone na bordowo.

Na każdej Karcie Kraju znajdziesz zdjęcia, muzykę, dźwięki, opinie innych użytkowników i rozbudowany przewodnik praktyczny (Encyklopedię Kraju).

Jeśli chcesz opisać lub uzupełnić opis któregokolwiek kraju, zostań Przewodnikiem.

Małe Antyle

Tak musiał wyglądać świat zanim go zepsuliśmy. Trudno dostępny region Morza Karaibskiego, który zwala z nóg.

Salwador

Malutki kraj z bogactwem dzikiej przyrody, cudami pod wodą i pełnym repertuarem dla aktywnych.

Antyle Holenderskie

Rozrzucona po Morzu Karaibskim grupa wysp związanych politycznie, ekonomicznie i kulturowo z Królestwem Niderlandów. W skład tej grupy wchodzą: Curacao, Bonaire, Saba, Sint Eustatius i Sint Marteen.

Gwatemala

Gwatemala to budzący się do życia rozlicznymi odgłosami ptactwa las tropikalny i skąpane w porannych mgłach ruiny Majów. To cieszące oko przechodnia barwne targi z przepięknymi wyrobami ręcznymi. To tętniące własnym podziemnym życiem wulkany, to nieprzeniknione i jeszcze niezbadane przez speleologów setki kilometrów krasowych jaskiń, to gwar rozlicznych dialektów i śmiech dzieci na ulicy.

Haiti

Haiti to czarna Afryka w pigułce na wyspach karaibskich. Voodoo, muzyka latynoska połączona z afro, trochę biednie, ale więc i tanio.

Honduras

Średni-drogi kraj, w którym można sie nieźle wyszaleć - nurkowanie, dżungla, ruiny Majów, karaibskie plaże i typowy dla Ameryki Łacińskiej żywiołowy chaos.

Jamajka

Wyspa reggae, słońca, pozytywnego nastawienia, esencji karaibskiego życia i kilku niebezpiecznych miejsc.

Kostaryka

Kraj dżungli, gór, dwóch pięknych wybrzeży oceanicznych i spokojnych latynosów. Do tego bezpieczny. Jak na standardy Ameryki Centralnej...

Kuba

Kolonialna architektura, półnagie tancerki salsy, wszechobecne podobizny Che Guevary, plaże z białym piaskiem oraz niezliczone pola trzciny cukrowej. Kuba to wyspa cofnięta w czasie, unikalne dziedzictwo kultury i zabytków dryfujące wśród morza zbliżającej się globalizacji. (Justyna Ziółkowska)

Dominikana

Karaibski gospodarz pełną gębą.

Puerto Rico (USA)

Karaibska ekspozytura Stanów Zjednoczonych, łącząca oba światy w rytmie salsy.