Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Reunion (Francja) - Highlight

Wyspa na oceanie indyjskim o pow. 2512 km 2, którą dzięki obwodnicy Route Nationale – R1 można objechać w jeden dzień (207 km).

Pod wieloma względami Reunion to świat w pigułce. Maleńka wysepka w archipelagu Maskarenów jest miejscem gdzie stykają się kultury: malgaska, afrykańska, indyjska, chińska, arabska i europejska. Widać to zarówno w architekturze: kościoły, meczety, świątynie tamilskie i buddyjskie, zabudowa kolonialna, jak i w rysach jej mieszkańców - Kreoli.

Wyspa jest niezwykle bogata i urozmaicona pod względem przyrodniczym i krajobrazowym, okalają ją atole koralowe, piękne plaże piaszczyste i kamieniste, znajdziecie tu sawannę, góry porośnięte lasem pierwotnym, z których szczytów spływają wodospady, oraz czynny wulkan.

Paradoksem jest to, że oddalając się o 10 000 km od Europy nadal pozostajecie na terytorium UE. (Kalina Kalińska)

Znasz dobrze Reunion (Francja)?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Karolina Kalińska - mieszkała ponad dwa lata we Francji, gdzie ukończyła studia lingwistyczno-businessowe. Ma mało czasu na podróże, ale jeżeli już to lubi daleko a jednocześnie swojsko (najchętniej tam gdzie mówią po francusku). Francję zna dość dobrze, najlepiej Paryż i region Charente Maritime. Po za tym odwiedziła też kilka popularnych miejsc w Europie (Niemczech , Rosji, we Włoszech i Hiszpanii), francuski Reunion (swoją wielką miłość) na razie odwiedziła tylko raz.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)