Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Maroko - Sezon i pogoda

Wyświetla nowości od 1 do 3 ze wszystkich 4
Pogoda

Najlepiej jechać wiosną (marzec – maj) lub jesienią (wrzesień – połowa listopada). Unikać natomiast najlepiej lipca i sierpnia – najazd turystów i wysokie temperatury. Zimą jest stanowczo mniej turystów (oprócz Marakeszu i Agadiru). Temperatury umiarkowane, ok. 15 st. Zimne noce – tanie hotele są często bez centralnego ogrzewania.

(PW)

Zdecydowanie najgorszy okres to lipiec/sierpień – potworne upały, 50 stopni! Jeśli się nastawiacie na zwiedzanie kraju, lepiej w tych miesiącach zrezygnować z wizyty w Maroku. Można wtedy w miarę normalnie zacząć funkcjonować od godz. 19.00. – wcześniej nie będziecie w stanie – leży się plackiem, śpi lub odwiedza się toaletę, bo organizm nie wytrzymuje takich temperatur.

Przy takim gorącu podróż autobusem jest możliwa tylko w nocy – z tych samych względów. Wrzesień jest zdecydowanie przyjemniejszy.

(OH)
Sezon

Listopad–luty: mało turystów, ale na północy zimno. Idealny czas na eksplorowanie południa (od Marakeszu w dół, Sahara Zachodnia).  Jeśli nie przeszkadza wam srogi mróz, a czekan i raki nie są problemem, jest to dobry czas na trekking po Atlasie i uniknięcie tłumów na szczycie Jebel Toubkal.

(PW)
Wyświetla nowości od 1 do 3 ze wszystkich 4

Autorki

Paulina Wypych - biotechnolog zafascynowana medycyną naturalną oraz astangą jogą. Zodiakalna Panna będąca totalnym zaprzeczeniem tego znaku: roztrzepana, głodna nowych wrażeń i wyzwań, niespokojny duch.

Ola Hołojda - z wykształcenia i zamiłowania animator społeczno–kulturalny, zafascynowana podróżami, antropologią kulturową, artystycznymi formami aktywności ruchowej i wszystkim, co dalekie rutynie i statyczności.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)