Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Maroko - Ludzie i kultura

Wyświetla nowości od 1 do 4 ze wszystkich 10
Etykieta i zwyczaje

Na zakupach generalnie powinno się zapłacić 60% sugerowanej ceny. Na sukach nie ma cen i etykietek - wszystko zależy od waszych umiejętności targowania się. Bardzo przydatny jest tutaj talent aktorski, bo czasem kupno lampy albo dżelabiji (szata ze szpiczastym kapturem) to...

(PW)
Mieszkańcy

Na północy kraju mieszka głownie ludność arabska, południe to Berberowie – najdawniejsi mieszkańcy Maroka, którzy kultywują swoje zwyczaje, miejscowe dialekty i odrębną architekturę (kazby, komunalne spichlerze – agadiry, gliniane domy „przyklejone” do zboczy itp.). Berberyjki nie zasłaniają twarzy, a przed złym chronią je amulety i bransolety.

(PW)
Przydatne języki

Francuski, angielski, hiszpański.

(PW)

Dobrze jest znać również kilka arabskich słówek – cieszy to Marokańczyków, wpływa korzystnie na targowanie itp.

(OH)
Wyświetla nowości od 1 do 4 ze wszystkich 10

Autorki

Paulina Wypych - biotechnolog zafascynowana medycyną naturalną oraz astangą jogą. Zodiakalna Panna będąca totalnym zaprzeczeniem tego znaku: roztrzepana, głodna nowych wrażeń i wyzwań, niespokojny duch.

Ola Hołojda - z wykształcenia i zamiłowania animator społeczno–kulturalny, zafascynowana podróżami, antropologią kulturową, artystycznymi formami aktywności ruchowej i wszystkim, co dalekie rutynie i statyczności.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)