Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Libia - Transport i poruszanie się po kraju

Promy/łodzie, pociągi, autostop, riksze, metro, hm…. Nie za bardzo przystaje to Libii, bo te sposoby podróżowania w tym kraju właściwie NIE ISTNIEJĄ.

Krótko.
Jeśli macie wizę turystyczną to i tak podróżujecie wynajętymi autami.

Jeśli macie biznesową (przypadki sporadyczne), to:

Autobus/Minibusy/shared taxi. Pomiędzy głównymi miejscowościami jest dobra sieć połączeń i bardzo dobre drogi. Połączenia bez problemów, oczywiście po znalezieniu dworców/przystanków w gąszczu arabskich napisów.

Samochód. Nie można wynająć auta w wypożyczalni. Można wynająć auto w firmie turystycznej razem z kierowcą-przewodnikiem (konieczność przy wizie turystycznej). Można podróżować własnym autem z dołączonym przewodnikiem.

Autostop. (dodaj swoje informacje)

Taksówki. W miastach. Ceny jak w Polsce. Taksówkarze nie oszukują.

Rower. Nie spotkałem. Ale wydaję się mało możliwy przy konieczności posiadania przewodnika. Nie sądzę aby jakieś libijskie biuro miało przewodników-rowerzystów.

Samolot. Codziennie kursują samoloty pomiędzy głównymi miastami: Tripoli, Benghazi, Ghadames, Sebha. Loty kosztują ok. 200-300 pln. Libyan Airways lata z Europy z Frankfurtu, Wiednia i Zurichu. Do Libii latają ponadto: Austrian, Lufthansa i oferująca najniższe ceny Alitalia. Bardzo dobre są libijskie linie lotnicze Afriqiyah Airways, które oferują bardzo ciekawe połączenia, szczególnie do Afryki zachodniej.

Kraje, do których łatwo się przedostać. Egipt, Tunezja.

Granica z Algierią jest zamknięta i nieprzekraczalna. Otwarte są granice z Egiptem i Tunezją. Granica z Czadem jest zaminowana i jest to strefa wojskowa – pobyt grozi więzieniem.

Autor

Artur Urbański - szef serwisu globtroterskiego www.torre.pl, historyk, specjalista dziejów Afryki i Bliskiego Wschodu, organizator ekspedycji afrykańskich i wyjazdów do Ameryki Łacińskiej.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)