Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Libia - Sezon i pogoda

Pogoda. Od początku października do połowy marca chłodno. Na przełomie lutego i marca nawet pora deszczowa na wybrzeżu (opady bardzo rachityczne). Od kwietnia do końca września bardzo gorąco – to z powodu wiatrów wiejących znad Sahary. W tym okresie temperatury dochodzą do 40-50 stopni Celsjusza. Od kwietnia znad Sahary wieje ghibli – wiatr, który niesie tumany piasku. Jest bardzo uciążliwy, a zdjęcia robione w tym czasie są do kitu.

Sezon. Ponieważ stonka turystyczna tu nie dojeżdża (poza wycieczkami TRIADY z Djerby), więc właściwie nie ma sezonu. Na Saharę jeździ się od końca września do końca marca.

Aktualna pogoda.


Autor

Artur Urbański - szef serwisu globtroterskiego www.torre.pl, historyk, specjalista dziejów Afryki i Bliskiego Wschodu, organizator ekspedycji afrykańskich i wyjazdów do Ameryki Łacińskiej.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)