Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Libia - Ludzie i kultura

Etykieta i zwyczaje. (dodaj swoje informacje)

Mieszkańcy. Bardzo przyjaźni. Na wybrzeżu mieszkają Libijczycy W Gebel Nafusa Berberowie (nie wolno ich fotografować), w Fezzanie Tuaregowie (ogółem ok. 50 tys.), na południowej granicy mieszkają Toubou (ogółem ok. 3 tys.).

Przydatne języki. No cóż – arabski. Czasem przyda się włoski. Baaardzo rzaaadko francuski. A angielski to już właściwie będzie cud boski.

Święta. (dodaj swoje informacje)

Jedzenie. Kuchnia arabska jest hm... kiepska i monotonna. W knajpach właściwie wszędzie występuje ten sam zestaw potraw - do wyboru baranina lub kurczak z ryżem, kuskusem, bądź frytkami. Do tego zupa (wszędzie taka sama) i sałatka. Taki obiad zwykle kosztuje 8-10 LD.

Religia. Islam. W 99%.

Co warto przywieźć na pamiątkę. Wypalane naczynia gliniane z Gharyan.

Autor

Artur Urbański - szef serwisu globtroterskiego www.torre.pl, historyk, specjalista dziejów Afryki i Bliskiego Wschodu, organizator ekspedycji afrykańskich i wyjazdów do Ameryki Łacińskiej.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)