Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Libia - Gdzie spać

Najlepszym wyjściem są schroniska młodzieżowe, które kosztują ok. 2-3-5 LYD za łóżko. Ale jest ich bardzo mało.


Libia to kraj socjalistyczny, w którym dopiero od paru lat zaczyna funkcjonować inicjatywa prywatna. Odbija się to na hotelach. Jest ich mało, państwowe są kiepskie i drogie, a prywatne drogie. Wyjściem jest nocowanie w schroniskach młodzieżowych. Tu nocleg kosztuje 3-5 LD od łóżka, ale warunki są z reguły nienadzwyczajne. Na Saharze nocuje się w namiotach lub pod chmurką.

- Tripoli: Teebah Hotel, Razi St,Tel: +218 21 33 33 575, Fax:+218 21 33 37 911 www.tebah-ly.com info[at]tebah-ly.com, trzygwiazdkowy, prywatny, pachnie nowością, "dwójki" kosztują 50-55 LD ze śniadaniem, 10 minut na piechotę od Green Square - centralnego punktu Tripoli, TV sat, klimatyzacja.

- Qasr Libya Hotel, Sharia Sidi Issa, tel. +218 21 3331180 - socrealistyczny moloch, imponująca recepcja, odrapane ściany wypadające drzwi, podarte chodniki, rdzewiejące krany, 30 LD za "dwójkę", 25 minut od Green Square, 5 minut od morza, 2 minuty od posterunku policji, klimatyzacja, ale zważywszy na stan hotelu wątpliwe czy działa.

- Nalut - Hotel Winzrik Nalut pięknie położony nad parusetmetrowym kanionem, państwowy, 40 LD za "dwójkę" ze śniadaniem, kiepski, zimą w nocy zimno, trzeba dogrzewać elektrycznymi grzejnikami; Nalut jest znany jako miasto z najgorszymi hotelami w całej Libii.

- Ghadames - Al Anwar Hotel +218 484 62450, alanwartourist[at]yahoo.com - łatwo go znaleźć bo to pierwszy samotny budynek w oazie, a właściwie 2 km przed oazą; cztery 2-os pokoje; 40 LD od "dwójki" ze śniadaniem, klimatyzacja, kuchnia, TV sat (w kuchni :)), właścicielem jest bardzo sympatyczny Tuareg.

- Germa - Hotel Germa - +218 729 22 76; spory hotel z patio, stary i nieremontowany, "dwójka" 30 LD ze śniadaniem - bez względu czy pokój ma klimatyzację czy nie, insekty.

- Gharyan - Hotel Rabta, Sharia Al-Jamahiriyya +218 41 63 19 70 - jedyny hotel w mieście, państwowy, ale nawet w dobrym stanie, "dwójka" ze śniadaniem - 45 LD, klimatyzacja, TV, widoczny ze sporej części miasta - charakterystyczne zielone neony.

 

Autor

Artur Urbański - szef serwisu globtroterskiego www.torre.pl, historyk, specjalista dziejów Afryki i Bliskiego Wschodu, organizator ekspedycji afrykańskich i wyjazdów do Ameryki Łacińskiej.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)