Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Etiopia - Sezon i pogoda

Pogoda. Na wyżynach i w Addis pogoda przez cały rok jest mniej więcej taka sama. W dzień gorąco, wieczorami i w nocy naprawdę chłodno. Deszcze zdarzają się przez cały rok. Na południu pogoda jest inna, ale bardzo uzależniona od aktualnych warunków. Zawsze natomiast dużo cieplej (goręcej) i bardziej wilgotno. (TM)

Najlepszy okres to wrzesień–maj. Wrzesień to ostatni miesiąc pory deszczowej – doskonały moment, aby podziwiać budzącą się do życia zieleń. Drogi mogą jednak być w tym czasie częściowo nieprzejezdne.

Warto odwiedzić Etiopię w czasie religijnych świąt, najlepszą okazję mamy w styczniu – 6-7 stycznia - Boże Narodzenie; 19 stycznia -  Timkat.

Czerwiec-sierpień – pora deszczowa (na południu Etiopii zaczyna się już w marcu). Codziennie przez kilka godzin ściana deszczu, wilgotno i duszno, większość dróg nieprzejezdnych, w niektórych regionach zagrożenie malarią. (JR)

 

Sezon. W Etiopii ilości turystów są śladowe w porównaniu np. z Tajlandią, więc o każdej porze roku bez trudu można uciec od tłumu. Większość przyjezdnych porusza się i tak klimatyzowanymi jeepami i śpi w kilku drogich loggiach i hotelach oraz objeżdża/oblatuje tylko Historical Circuit. Backpackerów prawie nie ma. Szczyt sezonu to święto Timkat w drugiej połowie stycznia, które na północ ściąga sporo turystów. (TM)

Aktualna pogoda.Autorzy

Tomek Michniewicz - backpacker, dziennikarz, autor programu podróżniczego "Trójka Przekracza Granice". Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Redaktor naczelny serwisu KoniecŚwiata.net.

Joanna Radomyska - z wykształcenia etiopistka; ciekawość świata i zamiłowanie do podróży odziedziczyła po rodzicach. Ceni sobie etiopską otwartość, francuską kuchnię (i wino), szwedzkie podejście do natury, litewską gościnność, holenderskie zamiłowanie do rowerów, bałkańską muzykę, brytyjskie poczucie humoru...

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)