Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Etiopia - Highlight

Etiopia jest krajem niepasującym do reszty Afryki. Chrześcijańska wyspa w morzu Islamu. Jedyne nigdy nieskolonizowane państwo Czarnego Lądu. Chłodny, wyżynny teren i góry w miejsce pustyń i tropikalnych lasów. Mieszkańcy, których urodę rozpoznaje się na pierwszy rzut oka; stroje, których nie ma nigdzie indziej; muzyka i język w ogóle nieprzypominające afrykańskich. Do tego narodowa potrawa, injera, własne obrzędy i kawa, którą można pić na dzbanki i nadal nie mieć dość.

Podróżowanie po Etiopii jest trudne. Brakuje dróg i infrastruktury turystycznej, w wielu miejscach można liczyć tylko na siebie, śpi się w burdelach w towarzystwie grzyba i karaluchów, po niektórych drogach kursują bandyci, duża część granic jest zamknięta z powodu konfliktów z sąsiadami a transport publiczny częściej stoi niż jedzie. Mimo to podróż po Etiopii jest zazwyczaj jednym z najwspanialszych przeżyć dla każdego backpackera.

Tomek Michniewicz

Autorzy

Tomek Michniewicz - backpacker, dziennikarz, autor programu podróżniczego "Trójka Przekracza Granice". Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Redaktor naczelny serwisu KoniecŚwiata.net.

Joanna Radomyska - z wykształcenia etiopistka; ciekawość świata i zamiłowanie do podróży odziedziczyła po rodzicach. Ceni sobie etiopską otwartość, francuską kuchnię (i wino), szwedzkie podejście do natury, litewską gościnność, holenderskie zamiłowanie do rowerów, bałkańską muzykę, brytyjskie poczucie humoru...

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)