Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Egipt - Sezon i pogoda

Pogoda. Egipski klimat to klimat zwrotnikowy, skrajnie suchy, na wybrzeżu morza śródziemnego - podzwrotnikowy. Lata są bardzo gorące, zimy nieco chłodniejsze, zwłaszcza na pustyni. Właściwie nigdy nie pada. Przez cały rok jest ponad 20 st., latem do 35 w cieniu. (ML)

Najlepszy okres zależy od celu waszej wizyty. Na zwiedzanie absolutnym hitem jest zima. Temperatura w dzień do 25 stopni, w nocy na południu nawet tylko 4. Polar na pewno się przyda. Na południu w zimie wcześnie rano lub w nocy nosiłam także kurtkę puchową. Ciepłe okrycie jest też konieczne poza sezonem letnim w Abu Simbel. Warto też pamiętać, że wiele autokarów wycieczkowych nie jest wyposażona w ogrzewanie.

Dla ciepłolubnych lato, w zasadzie od maja po koniec października. Jesienią morze jest nagrzane jeszcze po lecie. Wiosną można spotkać więcej meduz.

Uwaga - sierpień jest najgorętszym miesiącem, najwyższa temperatura, z jaką się spotkałam osobiście to 52 stopnie w cieniu, w Luksorze, w roku 2006. (RA)

 

Sezon. Aby uniknąć tłoku i upału, najlepiej przyjechać pomiędzy końcem lutego a majem, oraz od września do połowy listopada. (ML)

Natłoku turystów nie da się uniknąć. W okresie czerwiec-wrzesień przyjeżdżają młodzi ludzie. Od października od czerwca bardziej zauważalne są osoby po 40-tce, jeśli nie emeryci. (MS)

Aby ominąć natłok trzeba jechać poza sezonem letnim i zimowym, i poza długimi weekendami i świętami. Ale największe tłumy o dziwo są i tak latem. Najlepiej omija się natłok turystów jadąc do mniej uczęszczanych miejscowości – np. Marsa Alam czy Ain Al. Sokhna. (RA)

 

Aktualna pogoda.


Autorzy

Roqaya Abdelkawy - marketingowiec, któy niespodziewanie znalazł się w Egipcie i tak już zostało, od 5 lat. Najpierw Hurghada, teraz Kair. Pracowała jako rezydentka oraz pilot wycieczek. Oprowadzała grupy po piramidach, muzeum egipskim, robiła rejsy po Nilu. W czasie wolnym chętnie jeździ do Alexandrii i Fajum. Chwilowo siedzi w domu i wychowuje kilkumiesięczną córeczkę Kaję.

Paweł Gajowiecki - z wykształcenia archeolog. Obecnie pilot wycieczek i organizator wypraw na własnej działalności. W Egipcie spędził ok. 6 miesięcy, jako turysta i archeolog. Egipt i kultura arabska to jego pasja. Jest także miłośnikiem gier wideo. W wolnym czasie lubi się zrelaksować przed telewizorem z padem w rękach.

Marek Lisowski - Absolwent Lingwistyki Stosowanej UW, lektor, tłumacz, krótko mówiąc: językowiec, który swoje umiejętności postanowił połączyć z branżą turystyczną. Jako student dorabiał i jeździł głównie po Francji, jako absolwent dwa sezony pracował jako rezydent. Kompozytor elektronicznej muzyki bardziej dla ducha i przyjemności niż ciała i kasy, wielbiciel szeroko rozumianej muzyki Trip Hop oraz kina ogólnie (a szczególnie: filmów braci Coen i tych według scenariuszy genialnego Charliego Kaufmanna).

Michał Sakowicz - ekonomista, podróżnik-amator, miłośnik ciepłych krajów oraz Orientu. W Egipcie spędził łącznie kilka miesięcy. Bywa tam średnio co dwa miesiące, za każdym razem od tygodnia do trzech.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)