Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Burundi - Ludzie i kultura

Etykieta i zwyczaje. (dodaj swoje informacje)

Mieszkańcy. Mieszkańcy Burundi w bezpośrednich kontaktach odnoszą się do turystów z ogromnym szacunkiem. Bywa jednak, że są to pozory i arogancko odnoszą się do białych, na przykład mówią do turystów w nocy, że widać ich ze 100 metrów. A taksówkarze mówią do spacerujących turystów, że zamiast chodzić powinno się im dać zarobić. 

W barze można spokojnie przysiąść się do czyjegoś stolika i zacząć rozmowę.

 

Przydatne języki. Lokalny język to Kirundi. Każdy mówi też po francusku, a także w suahili. Angielski jest mało popularny. Większość ludzi nie mówi po angielsku, albo rozumie trochę i wstydzi się mówić.

Święta. (dodaj swoje informacje)

Jedzenie. Na śniadanie w barach można dostać różnego rodzaju kanapki na bazie francuskich bagietek. Z mięs najbardziej popularne jest mięso kozy. Robi się z nich tak zwane Brochette.

W domowej kuchni dominuje „kasawa bread” - chleb podobny nieco do chleba ugali. Jest to miękka masa którą odrywa się palcami i macza w sosie, lub formuje coś w rodzaju łyżeczki aby nałożyć mięso.

Lokalną potrawą są także „nagala fish” - małe rybki żyjące w jeziorze Tanganika.

W restauracjach bez problemu dostaniecie spaghetti, pizzę, lasagne oraz kilka innych europejskich potraw.

 

Religia. Dominują różne odłamy chrześcijaństwa. Drugą popularna religią jest islam.

Co warto przywieźć na pamiątkę. Można przywieźć drewniane rzeźby lub maski, narodowy instrument Burundi – bębny czy biżuterię z kości bawołowej lub kokosa.

Znasz dobrze Burundi?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Konrad Goszczyński - Uzależniony od podróży od około pięciu lat. W trasie zawsze na własną rękę, nigdy nie korzystał z usług biur podróży. Na swoim koncie ma wielokrotne wyprawy do Tajlandii, Kambodży, Indii, Nepalu, Bangladeszu, a także Kenii, Ugandy, Rwandy, Burundi i Tanzanii. Organizuje również wyjazdy dla przyjaciół.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)