Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Burundi - Highlight

Burundi funkcjonuje w świadomości Europejczyków jako kraj niebezpieczny i dziki. Są nawet tacy, którzy uważają, że nadal je się tam ludzi. Dzięki temu, że turystyka ledwie raczkuje, Burundi jest jednym z tych krajów, gdzie można się poczuć niczym odkrywcy sprzed lat. Biały człowiek na prowincji wzbudza zdziwienie i poruszenie, a nawet sensację. Dzieci pokazują palcami i krzyczą, a matki straszą, że jak będą niegrzeczne to przyjdzie Biały Człowiek i je zje. W związku z tym, że Burundi jest krajem rolniczym, całe „zeuropeizowane” życie toczy się w pięknie położonej stolicy - Bużumburze. Jednak czy to stolica, czy prowincja, biały człowiek jest przede wszystkim biznesem życia dla miejscowych i często nie pomoże nawet znajomość z kimś lokalnym. Przebywając dłużej w tym kraju ma się wrażenie, że ludzie chcą wymazać z pamięci obraz krwawej wojny. Za wszelką cenę starają się być serdeczni, gościnni i życzliwi.

(Konrad Goszczyński)

Znasz dobrze Burundi?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Konrad Goszczyński - Uzależniony od podróży od około pięciu lat. W trasie zawsze na własną rękę, nigdy nie korzystał z usług biur podróży. Na swoim koncie ma wielokrotne wyprawy do Tajlandii, Kambodży, Indii, Nepalu, Bangladeszu, a także Kenii, Ugandy, Rwandy, Burundi i Tanzanii. Organizuje również wyjazdy dla przyjaciół.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)