Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Burundi - Co warto

Miasta. (dodaj swoje informacje)

Przyroda. Jadąc drogą wzdłuż jeziora Tanganika można zaobserwować hipopotamy oraz krokodyle w ich naturalnym środowisku. Zwierzęta trzymają się jednak z dala od plaży, więc kąpiele są bezpieczne.

Zwiedzanie. (dodaj swoje informacje)

Kultura. Ze względu na brak atrakcji kulturalnych czy turystycznych, warto przejechać się z kimś na wieś, lub zwiedzić dzielnice Bużumbury z dala od centrum. Warto zobaczyć jak ludzie żyją, w jakich warunkach mieszkają. Przekonać się jak ogromny jest kontrast w standardach życia. To jest właśnie prawdziwa wartość i atrakcja Burundi – zwykli ludzie, ich historie, styl i warunki życia. Ich aktywności, rozrywka, problemy.

Jedzenie. (dodaj swoje informacje)

Sport i nurkowanie. Burundyjczycy są zafascynowani piłką nożną. Plaże zamieniane są w boiska do gry.

W weekendy od szóstej do dziewiątej rano policja zamyka ruch na ulicach Bużumbury, które zostają otwarte dla ludzi. Tłumy uprawiają jogging, ćwiczą różne grupy taneczne i wokalne. Jest to czas na sport i ruch dla wszystkich.

 

Trekking. (dodaj swoje informacje)

Freak show. (dodaj swoje informacje)

Adventure. (dodaj swoje informacje)

Plaże i wyspy. (dodaj swoje informacje)

Kluby i imprezy. Biedniejsi ludzie spędzają wieczory w ogromnej ilości barów pijąc piwo i jedząc broszety z chlebem kasawa.

Jest kilka imprezowni, z czego najlepsza to Hawana Club, gdzie można spotkać najwięcej białych. Wstęp - 5000 franków. Muzyka mieszana, grana jest przez dj’ów z różnych krajów.

 

Odpoczynek. (dodaj swoje informacje)

Zakupy. (dodaj swoje informacje)

Komu się spodoba. Kraj jest zdecydowanie dla osób zaradnych i odważnych, umiejących polegać na sobie. Osoby przyzwyczajone do obsługi, przewodników, kierunkowskazów, informacji turystycznej, wygody, po prostu się tam zgubią.

Burundi polecam wszystkim tym, którym nie przeszkadza brak wygód, tym, którzy doceniają i szukają kontaktów z lokalną kulturą, zwyczajami.

Znasz dobrze Burundi?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Konrad Goszczyński - Uzależniony od podróży od około pięciu lat. W trasie zawsze na własną rękę, nigdy nie korzystał z usług biur podróży. Na swoim koncie ma wielokrotne wyprawy do Tajlandii, Kambodży, Indii, Nepalu, Bangladeszu, a także Kenii, Ugandy, Rwandy, Burundi i Tanzanii. Organizuje również wyjazdy dla przyjaciół.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)