Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Angola - Na co uważać

Mieszkańcy. W zasadzie Angolańczycy są uczciwi przy bezpośrednich kontaktach, ale widok licznych krat w oknach też mówi sam za siebie.

Kanty i oszustwa. (dodaj swoje informacje)

Woda. Najlepiej tylko woda w butelkach, nawet do mycia zębów.

Ciemne miejsca. Podobnie jak w Polsce, wszystkie nieciekawe miejsca w dzień, w nocy robią się jeszcze bardziej nieciekawe.

Jedzenie. (dodaj swoje informacje)

Ruch drogowy. Dużo samochodów, ale brak przejść dla pieszych, świateł itp., nawet w blisko trzymilionowej stolicy. Mimo tego nie widziałem wypadków.

Przyroda. (dodaj swoje informacje)

Choroby. Przy wjeździe do kraju sprawdzane są tzw. żółte książeczki, czyli zaświadczenie o szczepieniu przeciwko żółtej febrze. Jeśli się tego nie ma, można się zaszczepić na miejscu. Trzeba też uważać na komary przenoszące malarię (przeczytaj jak się chronić przed komarami).

Szczepienia.
WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A) - zalecane
WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B) - zalecane
Żółta gorączka (żółta febra) - zalecane
BTP (błonnica, tężec, polio) - zalecane
Dur brzuszny (tyfus) - zalecane
Wścieklizna - zalecane (w zalezności od charakteru pobytu)
Japońskie zapalenie mózgu - niekonieczne
Meningo-koki (a+c) - niekonieczne

 

Trudności w poruszaniu się po kraju. Należy liczyć się długimi przerwami w dostawie prądu. W niektórych miejscach może to trwać nawet dwa tygodnie! Hotele i inne ważniejsze obiekty mają zazwyczaj swoje generatory.

Kłopotem dodatkowym może być brak map i planów miast, a jeśli takowe się zdobędzie, należy się liczyć z tym, że mogą być niedokładne bądź nieaktualne.

Autor

Maciej Hamerski – ma 32 lata, jest marynarzem. W Angoli był w latach 2005-2007, spędzając tam połowę czasu, tzn. cztery tygodnie w Polsce, a kolejne cztery - w Angoli. Od roku przebywa na podobnych zasadach w Brazylii, z tym że w systemie 8 tygodni on/off.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)