Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Aby skorzystać z mapy ściągnij wtyczkę Flash Player Get Adobe Flash player

Malawi

A wiecie, że największą popularnością cieszą się w Malawi rozgrywki piłkarskiej drugiej ligii RPA? Bo tam gra kwiat reprezentacji Malawi.

Libia

Kraj piaszczystej Sahary, burz piaskowych, ortodoksyjnego Islamu i płk. Muammara Kadafiego.

Namibia

Namibia to „Afryka dla początkujących”. Kraj bogaty, pełen atrakcji, campów, hoteli i lodgy. Podróżuje się łatwo, nie ma niebezpieczeństw.

Angola

Nietypowy, bo bardzo zeuropeizowany, kraj afrykański. Krwawa historia, ruchy separatystyczne, duże rozwarstwienie społeczne, ale i dżunga, sawanna i niezwykle przyjaźni mieszkańcy. Uwaga, bardzo drogo.

Maroko

Herbata z miętą, henna, orientalne zapachy, kolory i architektura. Biżuteria, muzyka, Sahara i wielbłądy. Najbliższy z Polski naprawdę egzotyczny kierunek.

Etiopia

Zupełnie inna Afryka.

Ghana

Równie tani co interesujący kraj dla hardcorowców.

Burundi

Burundi jest jednym z tych krajów, gdzie można się poczuć niczym odkrywcy sprzed lat.

Cape Verde (Wyspy Zielonego Przylądka)

Dewiza Cabo Verde brzmi „No stress” i jest wcielana w życie na każdym kroku. To przedsionek Czarnej Afryki - dla Europejczyków egzotyczny, ale przyjazny.

Kenia

Dla wielu osób kwintesencja Afryki - lwy, słonie, safari i zachód słońca na sawannie. Ale też niebezpieczna stolica, brak prądu, bieda i heroiczna walka z tropikalnymi chorobami.

Lesotho

Lesotho nie jest z niczego słynne, choć jest szczególne. Górskie królestwo Afryki, gdzie narodowym strojem, w którym chadza król, jest koc spięty agrafką.

Madagaskar

Smukłe baobaby, zabawne lemury, różnobarwne kameleony, przyprawy palące skórę i Beniowski. "Czerwona Wyspa", "Wyspa Lemurów" - Madagaskar.

Mali

Kraj niekończącej się pustyni i piasku, Dogonów, domów z gliny oraz przyjaznych i zorientowanych w świecie mieszkańców. Dla hardcorowców.

Mauretania

Pustynny kraj dla hardcorowców. Prawdziwa Sahara, Berberowie, oazy, wielbłądy, kurz, pył, upał i warunki dla doświadczonych backpackerów.

Niger

Uboga pustynna kraina na pograniczu Sahelu i Afryki subsaharyjskiej, od lat w niechlubnym ogonie państw o najniższej wartości produktu krajowego brutto na mieszkańca (rzędu 700 USD), gdzie dwie trzecie ludności żyje poniżej granicy ubóstwa.

RPA

Kwintesencja wyobrażeń o Afryce. Akacjowce, zebry, żyrafy, hipopotamy, niesamowite widoki... Serce Czarnego Lądu.

Sudan

Pustynny kraj dla hardcorowców. Ekstremalne warunki najbardziej przyjaźni ludzie świata. No, w pierwszej piątce.

Swaziland

Jedno z najmniejszych państw w Afryce i ostatnia na kontynencie monarchia absolutna. Jeden z najuboższych narodów na ziemi rządzony przez jednego z najbogatszych światowych monarchów. Swaziland to kraj wyjątkowy pod wieloma względami.

Tunezja

Poza turystycznymi gettami jak Sousse czeka niesamowity kraj. Trochę Europy, trochę Afryki, pustynia, góry i pełno atrakcji.

Uganda

Jeżeli szukasz obrazków niczym z filmu „Pożegnanie z Afryką” albo plemion tak charakterystycznych jak kenijscy Masajowie albo Samburu, to w Ugandzie ich nie znajdziesz.

Wyspy Kanaryjskie (Hiszpania)

Teneryfa, Gran Canaria, La Palma... Synonim luksusowych wakacji pod palmą w tropikalnym zakątku świata. Ale równie dobrze - wyspy do zwiedzenia na własną rękę. Kanary, Wyspy Kanaryjskie.

Zambia

Biedny kraj afrykański, który boryka się z problemami. Mimo to jest bardzo przyjazny dla turystów. Może dlatego, że nie ma ich wielu.

Zimbabwe

Kraj doktora Livingstone'a, zwalających z nóg cudów przyrody i Roberta Mugabe, przymurowanego do prezydenckiego fotela.