Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

listy bestsellerów

"Samsara" na listach bestsellerów 09.06.10

"Samsara" Tomka Michniewicza znalazła się na 16 miejscu ogólnopolskiej listy sprzedaży Top Empiku, 14 miejscu listy bestsellerów w Merlin.pl i na pierwszym miejscu listy Trafficu.

"Samsara" Tomka Michniewicza w mediach:

prasa

"Samsara" w miesięczniku "W Podróży" 16.07.10

Recenzja książi Tomka w magazynie "W Podróży": "Michniewicz jechał tam, gdzie akurat miał okazję pojechać, dostosowując plan wyprawy do zaskakujących zdarzeń, które mu się przytrafiły".

radio

Tomek w Radiu Kampus 19.06.10

O "Samsarze", zapuszczaniu korzeni, o tym czy każdy może zostać podróżnikiem i czy ci, którzy jeżdżą po świecie z biurami podróży są gorsi, czy tylko inni. W programie "Więcej kultury" Gosi Tchorzewskiej w Radiu Kampus, o 18.00.

telewizja

Tomek w TVP1 17.06.10

O potrzebie przemieszczania się, o "Samsarze" i o tym, że w każdym siedzi podróżnik, tylko jesteśmy zbyt leniwi, żeby go odnaleźć. W "Kawie czy herbacie" w TVP1, w czwartek o 7:00.

internet

Recenzja "Samsary" w Onecie. 08.06.10

Fragment: „Samsarę” Tomka Michniewicza powinien przeczytać każdy podróżnik i turysta. I zarośnięty typ w bojówkach z plecakiem, i biznesmen z teczką i laptopem, i opalone dziewczę w japonkach i wypielęgnowanych tipsach (choć na to nie liczę). Bo nie jest to jedynie książka o podróżach i miejscach, ale głębokie spojrzenie na świat - nawet nie samą Azję - człowieka, którego korzenie wrosły już równie głęboko w świątynie Angkoru, jak warszawski PKiN. Całość: TU.

internet

Wywiad z Tomkiem w serwisie podróżniczym Peron4 08.06.10

O tym, że nie każdy może być backpackerem, niespodziewanej popularności, fascynacji Azją i pakowaniu się w ryzykowne sytuacje. "Moje życie nie zmieniło się po wydaniu “Samsary”, nikt mnie nie atakuje prośbą o autograf, gdy śmigam do warzywniaka, nie dzwoni z gratulacjami Elton John ani nie dostaję propozycji reklamowych..." Całość: TU.

prasa

"Samsara" w miesięczniku "Podróże" 08.06.10

Pełne dwie strony o "Samsarze", a konkretnie o Suangu, hodowcy skorpionów w Tajlandii, do którego dotarł Tomek podczas swojej podróży.

prasa

Recenzja "Samsary" w "Gazecie Wyborczej" 07.06.10

Krakowski dodatek "GW" o "Samsarze": "Tomek przedziera się przez dżunglę, łapie jadowite węże, zakrada się do obozu partyzantów, tropi przemytników dzieł sztuki  i... świętych mężów, którzy potrafią cofnąć czas."

telewizja

Tomek w "Dzień dobry TVN" 04.06.10

O "Samsarze", z kazdej możliwej strony, o zdjęciach i historiach, które warto przywozić do domu, w programie Anny Dziewit, w piątek o 10.40.

prasa

Recenzja "Samsary" w "Przekroju" 01.06.10

"To prawdziwa pełnometrażowa bajka dla dorosłych. I to oparta na faktach. Są tu upadające monarchie, zamieszki, maoistyczne obozy wojskowe, pustelnie, dżungle, wielkie nowoczesne miasta, trujące rośliny, niebezpieczne zwierzęta i podejrzani autochtoni. Bywa wesoło, bywa przerażająco. Strona po stronie, rozdział po rozdziale. Jednym słowem: dzieje się (...). I tak do ostatniego akapitu."

radio

Tomek w Trójce 27.05.10

O "Samsarze", azjatyckiej kuchni, o różnicach między Europą i Azją oraz o tym, czy zdjęcia są w książce równie ważne co tekst, w popołudniowym "Zapraszamy do Trójki" Roberta Kantereita.

prasa

Recenzja "Samsary" w "Gazecie Krakowskiej" 26.05.10

W rubryce "Polecamy książkę": ["Samsara"] jest fascynującą opowieścią o podróży po Azji - pełnej niebezpieczeństw, zaskakujących zdarzeń i ciekawych ludzi. (...) Książkę czyta się znakomicie. Jest także pięknie wydana, a jednym z jej walorów są wspaniałe fotografie".

prasa

"Samsara" w "Polska The Times" 26.05.10

Spory ustęp o "Samsarze" w przeglądzie nowości podróżniczych Bożydara Brakonieckiego "Wśród Polaków rośnie moda na pisanie podróżniczej prozy".

internet

Wywiad z Tomkiem w serwisie Książka-Online.pl 24.05.10

Obszerny wywiad z Tomkiem Michniewiczem, o tym, dlaczego turyści wpadają w kłopoty i dlaczego Polakom nie opowiada o czarach w Azji. Całość TU.

radio

Tomek w Radiu Kraków 22.05.10

W programie "Między biegunami" Kuby Nizińskiego i Janka Meli. O przygotowaniach do podróży, kierunkach na pierwszą wyprawę, kuchni, niezadeptanych szlakach i "Samsarze". W sobotę, od 14.00 oraz w piątek po 18.00

radio

Tomek w Radiu Merkury 21.05.10

Tomek o "Samsarze", w programie nie tylko o książkach "Oczy w słup" Anny Gruszeckiej i Roberta Mirzyńskiego. A dokładnie o obrzydliwych potrawach, strachu, nieokdrytych zakątkach Ziemi i różnicach między Europą a Azją. Piątek o 18.05 w Radiu Merkury.

prasa

Pięć gwiazdek dla "Samsary" w "Polityce" 18.05.10

W aktualnej "Polityce" recenzja "Samsary": "Pięć gwiazdek. Dzięki błyskotliwemu poczuciu humoru oraz umiejętności prowadzenia filmowej narracji Wschód jawi się jako magiczna kraina, w której nie sposób się nie zakochać, nawet jeśli będzie to miłość podszyta strachem i przerażeniem. (...) Bezpretensjonalna kronika, powieść-przewodnik, jaka się marzy każdemu globtroterowi". (Janusz Wróblewski)

prasa

Recenzja "Samsary" w "Exklusivie" 17.05.10

Miesięcznik "Exklusiv" ręką redaktor naczelnej Hanki Rydlewskiej recenzuje "Samsarę": "To fragmentami przewodnik kulinarny, czasem książka przygodowa lub podręcznik historii. W dodatku dynamicznie montowany - za pomocą licznych retrospektyw autor przełamuje chronologię, szuka wspólnego mianownika dla nieraz skrajnie różnych od siebie kultur. (...) Intrygująca lektura, nie tylko dla tych, którzy najlepiej czują się ubrani w bojówki i polar."

radio

Tomek w Antyradiu 16.05.10

W "GwiazdoRozbiorze" Łukasza Ciechańskiego, w niedzielę o 15.00, dwie godziny o "Samsarze" i hardcorowym podróżowaniu.

radio

Tomek w Roxy FM 12.05.10

O tym, czy świat jest pięknym czy strasznym miejscem, i o tym jak napisać książkę dla podróżujących i niepodróżujących, w programie "Co jest grane" Mikołaja Harasimiuka (16-19).

radio

Tomek w Radiu PiN 12.05.10

O tym, czy "Samsara" to książka o podróżaczy, czy o Azji, i co warto w Azji zjeść. W programie Roderyka Więcka "O podróżach", o 10.40.

radio

Tomek w TOK FM 11.05.10

O "Samsarze", literackim debiucie, o szokującej Azji i o tym, że książka podróżnicza może łączyć reporterską uczciwość z fabularną narracją w "Osobowości wieczoru" Kamila Dąbrowy. Posłuchajcie TU.

internet

Zwiastun "Samsary" na stronie Jacka Gadzinowskiego 11.05.10

Jeden z najlepszych specjalistów od reklamy i marketingu w Polsce, Jacek Gadzinowski, docenił trailer "Samsary". Pisze: "Tak można ciekawie zaprezentować nową ksiażkę na dość skostniałym rynku literackim. (...) Efekt: listy bestselerów w ksiegarniach internetowych, publicity i poruszenia na blogach literackich. Jak się chce, to można. Dobry przykład promo.". Całość: TU.

telewizja

Tomek w TVN24 09.05.10

O tym, jak dbać o finanse w podróży i na jakie pułapki powinni uważać turyści, w magazynie "Portfel" w TVN24 i TVN-CNBC.

internet

Zwiastun "Samsary" na głównej stronie Onet.pl 08.05.10

Zwiastun "Samsary" trafił na GŁÓWNĄ STRONĘ portalu Onet.pl. Po raz kolejny potwierdza się opinia, że podobnego trailera nie miała jeszcze żadna polska książka.

prasa

Fragment "Samsary" w "Rzeczpospolitej" 07.05.10

Cała rozkładówka fragmentu "Samsary" w dodatku "Piątek+" do "Rzeczpospolitej". O kulinariach w Azji, głównie o Wietnamie i Korei. "Świeża kobra po wietnamsku"

opinia

Jacek Pałkiewicz o "Samsarze"

"Wyśmienita relacja wnikliwego trampa o ludziach z ulicy oraz nadzwyczaj plastyczne opisy codzienności obcej nam cywilizacji."
Jacek Pałkiewicz, eksplorator

telewizja

Tomek w TVP1 07.05.10

O swoich wyprawach, "Samsarze" i o tym, że każdy może zostać podróżnikiem. W "Kawie czy herbacie" w TVP1, w piątek o 8:30.

prasa

Recenzja "Samsary" w "Podróżach" 06.05.10

Agata Winnicka w rubryce "Półka podróżnika" za motto książki uznała fragment: "Nie wiedziałem, że będę pływał po rzece pełnej krokodyli i patrzył w lufy partyzanckich karabinów. Nie wiedziałem też, że przyjdzie mi spać w pokoju za trzysta pięćdziesiąt dolarów za noc i że świat będę oglądał z grzbietu słonia. I dobrze. Bo po to się wyjeżdża, żeby nie wiedzieć, co czeka za zakrętem."

internet

Zwiastun "Samsary" na Blogreklamowy.com 05.05.10

Kolejny szanowany blog poświęcony reklamie poświęcił sporo miejsca "Samsarze". Cytat: "Czasem na rynku pojawia się pozycja, którą po prostu warto przeczytać. Dlaczego? Bo wszyscy o niej mówią, wszyscy ją komentują i wszyscy polecają. (...) To, co mnie udało się dostrzec w sieci to, że media podchwyciły już temat, a książka mimo premiery, która odbędzie się dopiero jutro (5 maja 2010 roku), znajduje się już w każdej księgarni Internetowej." Całość na: Blogreklamowy.com.

opinia

KoniecSwiata.net o "Samsarze"

Przy tej książce zakładka nie jest potrzebna, czyta się ją jednym tchem.
Michał Gronek, portal podróżników KoniecŚwiata.net

radio

Tomek w Polskim Radiu Euro 05.05.10

O swoich wyprawach, "Samsarze" i o starym, dobrym cyklu "Dziko i Tanio" w magazynie "Z kraju, świata i kosmosu" Justyny Dżbik w Radiu Euro. Opinia Justyny o "Samsarze": "Jeśli chcesz się dowiedzieć jaka jest prawdziwa definicja słowa "przygoda", przeczytaj tę książkę."

internet

Trailer na blogach literackich 04.05.10

Czujni bloggerzy zajmujący się książkami już zauważyli "Samsarę". Zapowiedzi pojawiły się m.in. na: Mól Książkowy, Ale ja wolę sobie poczytać, Moje Lektury, Przestrzeń Kultury, W moim świecie książek, Książki, Lekturki, Czytelnia, Czytadełko, Czytam, bo lubię i Czytanki Anki.

internet

Fragment "Samsary" na Onet.pl 02.05.10

Solidny fragment "Samsary" trafił na GŁÓWNĄ STRONĘ portalu Onet.pl. Fragment o restauracji, w której jada się węże - w Hanoi w Wietnamie.

opinia

Szef Travelbit.pl o "Samsarze"

Książka ma klimat! Dla tych, którzy wybierają się do Azji, świetna lektura pozwalająca przygotować się duchowo. Dla tych, którzy wrócili - świetna lektura aby uporządkować wrażenia. Polecam!
Andrzej Urbanik, szef największego forum podróniczego w Polsce, Travelbit.pl

internet

Zapowiedź "Samsary" na Torre.pl 02.05.10

Jeszcze przed premierą "Samsara" znalazła się na głównej stronie jednego z najbardziej szanowanych klubów podróżniczych w Polsce, Torre.pl Artura Urbańskiego. Jego opinia: "Bardzo ciekawa opowieść napisana językiem swobodnego żartu. Zamknąwszy oczy i otworzywszy na dowolnej stronie można mieć całkowitą pewność, że znajdzie się tam coś śmiesznego i frapującego."

internet

Trailer w Zjadamy Reklamy 01.05.10

Na bardzo szanowanym blogu poświęconym najlepszym reklamom (Zjadamy Reklamy), zaskakujący materiał o zwiastunie do "Samsary" produkcji Łukasza Radomyskiego.

radio

Tomek w Trójce 01.05.10

O książce, podróżach i "Trójka Przekracza Granice" w Radiowym Tygodniku Kulturalnym Agnieszki Szydłowskiej, od 13.30.

internet

Trailer w Reklama po Korekcie 30.04.10

Zwiastun filmowy do "Samsary" trafił do selekcji najpopularniejszej strony FB poświęconej nowatorskim reklamom - Reklama po Korekcie.

prasa

Tomek w "Życiu Warszawy" 30.04.10

Cała strona o Tomku i "Samsarze". "Lubi przekraczać granice, czuć, że jest zdany tylko na siebie" pisze Dominika Węcławek w artykule "Zero cukru, czysta adrenalina".

Kup książkę na Empik.com!

Polecają: