Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

X. Maraton Pisania Listów Amnesty International

W dniach 12 i 13 grudnia od południa do południa, w całej Polsce, przez 24 godziny każdy będzie mógł napisać odręcznie, własnymi słowami list w obronie kilkunastu konkretnych osób, których prawa zostały złamane. W ten właśnie sposób członkowie Amnesty International będą domagać się zwolnienia więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowania obrońców praw człowieka.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w weekend w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wtedy przez 24 godziny bez przerwy piszemy ręcznie (!) listy w obronie kilkunastu konkretnych osób, których prawa zostały złamane. Domagamy się zwolnienia więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowania obrońców praw człowieka.

Bohaterką tegorocznego maratonu jest m.in Birtukan Mideksa, Etiopka, działaczka opozycji, od roku przetrzymywana w więzieniu Kaliti w Addis Abebie.

Tegoroczny maraton już 12-13 grudnia, od południa w sobotę do południa w niedzielę.

W Warszawie w Teatrze Dramatycznym Maraton otworzy bohaterka jednej z tegorocznej maratonowej historii - Tatiana Tyszkiewicz, skazana na Białorusi na ograniczenie wolności za udział w pokojowym proteście oraz były opozycjonista i więzień sumienia z czasów PRL Mirosław Chojecki.

Maraton to nie tylko pisanie listów:
o 19.00 w sobotę na Chłodnej 25 zapraszamy na spektakl "Liminalna. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić" grupy artystycznej Teraz Poliż - o przemocy wśród kobiet i wobec kobiet, o jej dziedziczeniu, przekazywaniu, rozpowszechnianiu i niezauważaniu. Zaś o 10.00 w niedzielę zapraszamy na warsztaty o prawach człowieka dla dzieci (powyżej 6 lat). Warsztaty odbędą się w Teatrze Dramatycznym.

Wejdź na stronę maratonu, gdzie znajdziesz sylwetki wszystkich, którzy potrzebują naszej pomocy: maraton.amnesty.org.pl.
Przebieg maratonu w całej Polsce będzie można śledzić na blogu amnesty.org.pl/maraton_blog/

Przybywjcie, zaproście przyjaciół. Do zobaczenia na Maratonie!

Kalendarium