Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Spitsbergen - Svalbard w kadrach

Mamy zaszczyt zaprosić na kolejna już wystawę zdjęciową, tym razem poświęconą wyprawie na Spitsbergen - Svalbard.

Dwa tygodnie w surowych arktycznych warunkach… w otoczeniu reniferów, fok i niedźwiedzi polarnych.

Czterech zapaleńców podjęło próbę dojścia na nartach do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund nad Zatoką Białego Niedźwiedzia.
Około 320 km przez zamarznięte fiordy, doliny, lodowce.. Śpiąc w namiotach, ciągnąc dobytek na saniach, walcząc z mrozem..

Z przyczyn niezależnych udało przebyć się tylko, albo i aż 160 km..

Dziękujemy jednocześnie naszym sponsorom podczas wyprawy, firmą i ludziom bez których ta przygoda nigdy nie doszła by do skutku: Nordre, Cerro Torre, HEAT factory, Małachowski, Smart, HI Mountain, Entre.pl, Komsa, Bomilla, Unitop-Optima, Black Diamond, Marsat, Tatra Trade oraz Maciejowi Pawlikowskiemu.

Podziękowania również należą się naszym wspaniałym Rodzicom.

Wszystkie te przeżycia ujęte obiektywem można oglądać na wystawie zdjęciowej w gmachu Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, ul. Armii Ludowej 16, codziennie od 8 do 20, do 13.06. Na wszelkie komentarze czekamy pod adresem e-mail spitsbergen[at]e-podroze.com

Michał Jasieński
Szymon Jasieński
Marek Pencarski
Piotr Wilbik

Kalendarium