Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

GLEN: Wyjedź do Kenii lub Ugandy i włącz się do edukacji globalnej!

Polska Akcja Humanitarna prowadzi rekrutację do kolejnej edycji programu GLEN. Termin zgłoszeń mija 10 stycznia 2011 roku.

W ramach GLEN (Global Education Network of Young Europeans) młodzi ludzie wyjeżdżają na 3-miesięczne staże do organizacji w krajach globalnego Południa (tym razem Kenii lub Ugandy), w trakcie których pracują na rzecz lokalnych społeczności. Po powrocie do Polski wykorzystują zdobyte doświadczenie organizując wydarzenia z zakresu edukacji globalnej (np. warsztaty, wystawy, pokazy filmów, gry miejskie).

GLEN to coś więcej niż staż za granicą. To ponadroczny cykl, w trakcie którego wolontariusze przygotowują się wraz z innym Europejczykami (Europejkami) do pobytu w organizacji z kraju globalnego Południa, dowiadują się czym jest edukacja globalna i jak mogą przyczynić się do jej popularyzacji. Na stażu wolontariuszom towarzyszy jeden lub dwóch uczestników(czek) z innych krajów europejskich zrzeszonych w sieci GLEN. Wspólnie realizują swój projekt i poznają kraj, który ich gości.

W przyszłym roku oferujemy dwa staże: w Kenii i w Ugandzie. Pierwszy odbędzie się w Mathare Youth Sport Association, gdzie wolontariusz(ka) będzie pracował(a) z dziećmi między 12 a 17 rokiem życia. Jego (jej) zadaniem będzie pomoc w stworzeniu dokumentacji filmowej i fotograficznej wydarzeń organizowanych przez MYSA, nauczenie podopiecznych obsługiwania kamery i aparatu fotograficznego oraz rozwijanie umiejętności dziennikarskich.

Natomiast w Somero Uganda wolontariusz(ka) będzie miał(a) okazję pracować z dziewczętami ze slumsu, dla których organizować będzie zajęcia kulturalno-artystyczne (m.in. fotograficzne, taneczne i teatralne). Wolontariusz(ka) pomoże także przy tworzeniu długofalowego planu działań organizacji.

Do obu projektów poszukujemy młodych ludzi (21-30 lat), którzy będę chętni do działania na polu edukacji globalnej po powrocie ze stażu.

Na aplikacje czekamy do 10 stycznia 2011 roku.

Więcej informacji na temat programu oraz dokładne opisy tegorocznych projektów znajdziesz na stronie: pah.org.pl/edukacja_humanitarna,glen.html

Kalendarium