Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Dla kogo jest przeznaczony ten serwis?

Koniec Świata jest serwisem dla backpackerów, ludzi wyjeżdżających bez biura podróży.

Korzystaj z map

Przez mapę na głównej stronie możesz wybrać kraj, który Cię interesuje. Dowiesz się o nim więcej, posłuchasz muzyki, obejrzysz zdjęcia i filmy, przeczytasz praktyczne porady. Możesz też dodać swoje informacje o nim.

Dopiero ruszamy, więc część państw jest jeszcze nieopisana.

Jeśli znasz jakieś miejsce bardzo dobrze, możesz zostać naszym Przewodnikiem po tym kraju.

 

Zostań przewodnikiem

Przewodnicy to ludzie, którzy albo mieszkali w danym kraju, albo podróżowali po nim wielokrotnie. Opisują dla nas państwa, dzięki czemu informacje w serwisie są wiarygodne.

Lista Przewodników znajduje się w ramce na Karcie Kraju. Każdego Przewodnika możesz zapytać o cokolwiek, wysyłając do niego wiadomość. Wystarczy kliknąć w jego nazwisko.

Przewodnikiem może zostać każdy. Jeśli znasz dobrze jakieś miejsce, napisz do nas.

Wszystkie informacje o kraju w jednym miejscu

Na każdej Karcie Kraju znajdziesz podstawowe informacje praktyczne, krótki opis charakteru tego miejsca, zdjęcia, filmy i dźwięki.

Korzystaj z encyklopedii

Każde państwo ma też Encyklopedię Kraju - obszerny przewodnik praktyczny przygotowywany przez użytkowników, którzy znają akurat to miejsce bardzo dobrze. Do Encyklopedii przechodzi się z dowolnej Karty Kraju.

Możesz dodawać swoje informacje, poprawki i uaktualienia do Encykopedii dzięki komentarzom pod spodem.

 

 

 

 

 

 

Podróżuj taniej niż myślisz

Na mapie Jak Tanio Dojechać zobaczysz, za ile najtaniej można się dostać do każdego kraju. Niektóre sposoby są mocno kombinowane, z całodziennym stopoverem i trzema zmianami linii lotniczych albo z łatwym odcinkiem naziemnym, ale zawsze są SPRAWDZONE. Kolor każdego kraju odpowiada kosztowi transportu w obie strony ze wszystkimi opłatami. Decyduje zawsze najtańszy sposób.

Po kliknięciu na dowolny kraj, będziesz mógł przeczytać wszystkie sposoby na tani dojazd w części Jak Tanio Dojechać pod kartą kraju (na dole z prawej strony).

Posłuchaj dźwięków z celu Twojej podróży

Możesz też posłuchać muzyki z tego kraju. Kliknij duży przycisk PLAY w odtwarzaczu. Jeśli player jest czarny, w playliście znajdziesz utwory artystów z tego kraju. Jeśli jest srebrny - z całego świata.

Możesz otworzyć radio w oddzielnym oknie, bedzie wtedy grało cały czas, a Ty bedziesz mógł dalej chodzić po serwisie. W tym celu kliknij tę małą ikonę w prawym dolnym rogu odtwarzacza.

 

 

Zadbaj z nami o wiarygodność informacji

Koniec Świata jest serwisem społecznościowym, w którym wiarygodność informacji gra podstawową rolę. Jeśli gdziekolwiek znajdziesz niekatualne, nieprawdziwe lub niekompletne informacje - koniecznie napisz do nas.

Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się, to nic nie kosztuje.