Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Niger - Co warto

Miasta. Jest ich niewiele. Największe z nich – stolica kraju, Niamey – ma około 800 tysięcy mieszkańców. Kolejne pod względem wielkości – Zinder – jest czterokrotnie mniejsze. Agadez na skraju pustyni to gliniane miasto o niskiej zabudowie, przez co rozległe – dobry widok na nie roztacza się z minaretu glinianego meczetu.

Przyroda. (dodaj swoje informacje)

Zwiedzanie. (dodaj swoje informacje)

Kultura. Wstęp do muzeum narodowego w Niamey kosztuje obcokrajowców 1000 CFA (ok. 1,50 euro) – warto je odwiedzić. Dużo ekspozycji o historii i prehistorii kraju, spora wystawa stała poświęcona największemu bogactwu naturalnemu Nigru – rudom uranu wydobywanym od lat 60. XX w. w pobliżu Arlit, niedaleko masywu Aïr.

Interesujący może być targ zwierząt w Agadez – właściwie znany jako targ wielbłądów, ale oprócz „okrętów pustyni” handluje się wówczas owcami, osłami, baranami, kozami, bydłem i drobiem. Oprócz zwierząt można tam kupić sól przywożoną karawanami z odległej o 600 km na wschód oazy Bilma.

 

Jedzenie. (dodaj swoje informacje)

Sport i nurkowanie. (dodaj swoje informacje)

Trekking. (dodaj swoje informacje)

Freak show. (dodaj swoje informacje)

Adventure. (dodaj swoje informacje)

Plaże i wyspy. (dodaj swoje informacje)

Kluby i imprezy. (dodaj swoje informacje)

Odpoczynek. (dodaj swoje informacje)

Zakupy. Można wpaść w szał zakupów – ubrania zwyczajne i tradycyjne, trudne do nazwania przyprawy, pamiątki, oczywiście wyłącznie „ancient” oraz setki, nie – tysiące innych przedmiotów. Szukając czegoś oryginalnego i niepowtarzalnego można rozważyć wizytę u jednego z setek ulicznych krawców, który za stosunkowo niewielką opłatą rzędu kilkunastu euro uszyje dowolny ubiór.

Komu się spodoba. Do Nigru niełatwo trafić, a jeszcze trudniej pokochać. Można go chyba polubić, przynajmniej pod niektórymi względami. Zdecydowanie nie polecam go ludziom o słabszym zdrowiu (upały!), mało asertywnym (do bólu natrętni handlarze wszystkim, co przedstawia jakąkolwiek wartość), podróżnikom o bardzo małym budżecie dziennym oraz ludziom szukającym wygód, niechętnie opuszczającym hostel lub hotel.

Do rozważenia raczej jako etap dłuższej wędrówki po Afryce Zachodniej przez włóczęgów śmiało stawiających czoła najróżniejszym przeciwnościom, których Niger nie szczędzi. Spodoba się ludziom ceniącym kontakt z przedstawicielami innych kultur, nieoswojonych z białymi ludźmi.

Ogólnie – dla osób odważnych, podróżujących poza utartymi szlakami. Gdyby jeszcze mieli doświadczenia z krajów Afryki Zachodniej, szczególnie frankofońskiej, tym lepiej dla nich. Zdecydowanie przyda się znajomość języka francuskiego!

Znasz dobrze Niger?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Tomek Lewicki - dalekie podróże same w sobie są ciekawe, ale on łączy je z inną pasją: obserwacjami całkowitych zaćmień Słońca. Ponadto z wykształcenia jest astronomem, jednak nie wybrał kariery naukowej. Innymi słowy: realizuje swoje pasje łącząc przyjemne z przyjemnym.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)