Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Szwajcaria - Co warto

Warto zwiedzić malownicze szwajcarskie miasteczka oraz zobaczyć Alpy.

Miasta. Zurich. Największe miasto Szwajcarii, największy ośrodek bankowy. Legenda głosi, że pod główną ulicą Bahnhofstrasse znajdują się skarbce ze złotem. Warto zacząć zwiedzanie od dworca (Hauptbahnof) i przejść spacerem ulicę Bahnhofstasse w kierunku jeziora Zurichsee.

Geneve (Genf/Genewa). Drugie pod względem wielkości miasto Szwajcarii, siedziba organizacji międzynarodowych, znana z licznych jubilerów i producentów ekskluzywnych zegarków. Od dworca kolejowego (Gare de Cornavin) warto spacerem przejść się (Rue du Mont-Blanc) w kierunku jeziora Genewskiego (Lac Lemain), gdzie można zobaczyć słynną fontannę Jet d’Eau wyrzucającą wodę na wysokość nawet 140 m. Fontanna jest nieczynna w wietrzne dni oraz w sezonie jesienno-zimowym. Co ciekawe, większość miasteczek szwajcarskich ma podobna fontannę, oczywiście w zdecydowanie mniejszej skali.

Luzern (Lucerna). Podobno najpiękniejsze miasto Szwajcarii, warto zobaczyć Kapellbruecke (Most Kapliczny), który spłonął w 1993 roku, pożar przetrwała tylko ośmioboczna wieża wodna. Warto przejść się malowniczymi uliczkami po drugiej stronie rzeki (Rathausquai, Kapellgasse), obowiązkowo należy odwiedzić Verkehrshaus der Schweiz (Muzeum Transportu Szwajcarskie), na którego terenie znajduje się planetarium oraz kino IMAX.

 

Przyroda. (dodaj swoje informacje)

Zwiedzanie. (dodaj swoje informacje)

Kultura. (dodaj swoje informacje)

Jedzenie. (dodaj swoje informacje)

Sport i nurkowanie. (dodaj swoje informacje)

Trekking. (dodaj swoje informacje)

Freak show. (dodaj swoje informacje)

Adventure. (dodaj swoje informacje)

Plaże i wyspy. (dodaj swoje informacje)

Kluby i imprezy. (dodaj swoje informacje)

Odpoczynek. (dodaj swoje informacje)

Zakupy. (dodaj swoje informacje)

Komu się spodoba. (dodaj swoje informacje)

Znasz dobrze Szwajcarię?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Łukasz Karwacki - pracuje jako informatyk-programista w banku, przez ponad osiem miesięcy pracował na kontrakcie w Zurichu, w firmie informatycznej, oraz podróżował po najbardziej niedostępnych zakątkach Szwajcarii. Interesuje się fotografią, lubi wychodzić z aparatem gdy zaczyna zapadać zmierzch.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)