Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Gwatemala - Co warto

Miasta.

Przyroda.

Zwiedzanie.

Kultura.

Jedzenie.

Sport i nurkowanie.

Trekking.

Freak show.

Adventure.

Plaże i wyspy.

Kluby i imprezy.

Odpoczynek.

Zakupy.

Komu się spodoba. Trekkerom. Niecodzienna możliwość wdrapania się na najwyższy szczyt Ameryki Środkowej (Tajamulco, 4220 m) i inne równie imponujące (czasami nawet aktywne) wulkany, wielodniowe treki po lesie deszczowym w poszukiwaniu wciąż porośniętych gąszczem starożytnych miast.

Miłośnikom przyrody (mnogość unikalnej flory i fauny) i miłośnikom przemieszczania się pojazdami w niekonwencjonalny sposób. Antropologom (ciepli, serdeczni i zawsze pomocni gwatemalczycy porozumiewający się między sobą rozlicznymi dialektami Maya, barwność i różnorodność tradycyjnych regionalnych strojów i ozdób), archeologom (rozliczne, często jeszcze nieodkryte, zakamuflowane w lesie deszczowym ruiny świątyń i miast dawnych kultur), speleologom (jeszcze niezbadane, ciągnące się kilometrami korytarze krasowych jaskiń, geologom (aktywne wulkany - w końcu Guate leży na styku płyt kontynentalnych, spływy powierzchniowe, przepięknie zachowany podziemny kras).

Miłośnikom świętego spokoju - z daleka od tłumu nadzianych turystów i pięciogwiazdkowych hoteli. Spóźnialskim - tutaj czas biegnie swoim własnym rytmem i wszystko co trzeba zrobić, robi się „mañana”. Fotografom - ale tego chyba nie muszę pisać.

Autor

Anna Cymerman - niespełniona studentka geologii, fotograf-amator i włóczykij. Kiedy akurat nie pracuje na realizację kolejnych niestworzonych pomysłów, szwenda się po świecie z plecakiem i gps-em, szukając geocachy i nie odkrytych jeszcze przez turystykę zorganizowaną zakątków. Lubi czuć wiatr we włosach i jazdę na dachu colectivo. Uwielbia wspinaczkę górską i jazdę konną na oklep, zimne piwo i długo spać. A jeśli już trzeba wstać wcześnie - dobrą kawę o poranku.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)