Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Wietnam - Co warto

Wyświetla nowości od 1 do 8 ze wszystkich 23
Miasta

Hanoi i Sajgon (Ho Chi Minh City) – klasyk, ale warto pobyć kilka dni w każdym z tych miast i poczuć ich różny klimat. Poszwędać się tu i ówdzie, zgubić się, wejść w lokalny rytm - wstać wcześnie rano i wybrać się na śniadanie na jakiś targ, posiedzieć do późna w jednym z barów, popijając bia hoi (lekkie, świeże piwo nalewane z beczek) – Wietnamczycy, kiedy się napiją, są naprawdę śmieszni i bardziej skłonni do rozmów z obcymi.

(TR)

Sajgon – wspaniałe miasto, szczególnie warto pokręcić się po District 1 oraz zaliczyć objazd rikszą po District 5 (Cho Lon lub Chinatown), niesamowitej dzielnicy zamieszkałej przez prawie milionową chińską diasporę. Pasjonaci historii mogą zobaczyć propagandowe Muzeum Pozostałości Wojennych (kiedyś Muzeum Zbrodni Amerykańskich).

(MR)

Can Tho – serce delty Mekongu, wspaniałe wodne targi, ogrody. Niesamowita ilość kanałów i małych rzek – a wszystkie żeglowne.

(MR)

Sa Dec – wspaniale miasto kolonialne.

(MR)

Nha Trang – nurkowanie, wyprawy łodziami po morzu, starożytne ruiny Chamów.

(MR)

Hoi An – perła architektury, średniowieczny port morski ze wspaniałą zabudową. Niezapomniane.

(MR)

Hue – stolica sztuki wietnamskiej, miasto artystów. Warto zobaczyć pałac cesarski – popłynąć rzeką perfumową wzdłuż szlaku grobowców królewskich. Dziesięć kilometrów od miasta są dzikie plaże, gdzie owoce morza są w cenie kotleta w barze mlecznym.

(MR)

Hanoi – stolica Wietnamu, miasto pełne komunizmu, sierpów, młotów – wspaniała starówka w wersji live (praktycznie nie odnawiana), Polecam muzeum historyczne – niesamowita ilość zbiorów, oraz fanom - muzeum etnograficzne. Miasto pełne uroku i starych uliczek pełnych niesamowitych miniaturowych sklepów, kawiarenek, itp.
O 22.00 policja zamyka bary i sklepy – można samemu się o tym przekonać pijąc wieczorem piwko.

(MR)
Wyświetla nowości od 1 do 8 ze wszystkich 23

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)