Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Włochy - Sezon i pogoda

Pogoda. Najlepszy okres na zwiedzanie to: maj, czerwiec i sierpień, bowiem wtedy wszyscy Włosi wyjeżdżają z miast na urlop, więc jest dużo ciszej i spokojniej.

Najgorszy okres to lipiec (tłumy turystów) oraz październik i listopad (częsty deszcz). (OP)

Sardynia i wyspy - najlepsze miesiące to kwiecień-czerwiec. W tym okresie wyspa nie jest jeszcze wysuszona przez słońce, plaże nie są zatłoczone i spokojnie można kąpać się już w morzu. Ten okres jest tu zaliczany do „turismo stagggione bassa” - mniejsze koszty w hotelach, niższe ceny w sklepach. Sardynia jest też najpiękniejsza na wiosnę. Dobrym okresem jest również wrzesień.

Dla Sardynii najgorszy okres to z kolei lipiec-sierpień. Upały dochodzące w ostatnich trzech latach do 50 stopni i wysoka wilgotność powietrza - nie polecam osobom z problemami krążenia lub serca (bardzo dużo zawałów i przypadków „congestione” - nie należy pić po jedzeniu bardzo schłodzonych napojów, bo może to doprowadzić do śmierci. Organizm jest zbyt rozgrzany). Wyspa latem przeżywa oblężenie turystów. Plaże są zatłoczone i będziecie mieli problemy z zaparkowaniem samochodu.

W październiku, listopadzie, styczniu i lutym w ostatnich latach były wzmożone opady. W tym roku dochodzi do powodzi i wieją bardzo silne wiatry „maestrale”, dochodzące do 120km/h! (MK)

 

Sezon. Ciężko uniknąć tłumu turystów, bo Włochy to bardzo popularny i chętnie odwiedzany kraj. Można jednak przyjechać we wrześniu, kiedy jest jeszcze ciepło, ale nie upalnie i nie ma tylu turystów co w sezonie. (OP)

Sardynia poza lipcem i sierpniem jest spokojnym zakątkiem. Turyści niemieccy przylatują tu przez cały rok, nawet zimą na weekendy, by odetchnąć od zgiełku wielkich miast. Poza sezonem bilet lotniczy z Berlina kosztuje 20-40 euro. (MK)

 

Aktualna pogoda.
Autor

Ola Pochorecka - pochodzi z Wałbrzycha, ale od trzech lat mieszka ze swoim chłopakiem w Mediolanie. Z Włoch ucieka w egzotyczne miejsca – do Japonii, Mozambiku, RPA czy na Sri Lankę.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)