Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Wielka Brytania - Highlight

Irlandia Północna to kraj dwóch kultur – republikańskiej i unionistycznej, katolickiej i protestanckiej. Czasami zastanawiam się gdzie dokładnie przebiega granica, czy między religiami czy raczej pomiędzy dwoma świadomościami odrębności narodowej.

Dzięki trudnej historii Irlandia Północna postrzegana była jako miejsce niebezpieczne i niestabilne politycznie. Na dzień dzisiejszy jest jednym z niewielu przykładów na to, jak mogą pokojowo koegzystować ze sobą skłócone przez wieki społeczności. Niewiele jest miejsc na Ziemi, gdzie proces pokojowy był w stanie stłumić poziom wzajemnej agresji do poziomu, który daje szanse gospodarczemu rozwojowi.

Irlandia Północna jest nieco w tyle za pozostałą częścią Wielkiej Brytanii. Dominuje tam rolnictwo, a przemysł ulokowany jest głównie w rejonie Belfastu. Dzięki procesowi pokojowemu w Ulsterze coraz bardziej stawia się na turystykę. (Arek Krym)

Autor

Ania Byerly - nauczycielka z przypadku, która odnalazła się w przedziale wiekowym od lat 2 do 16. W Szkocji od października 2006, aktualnie pracuje nad doktoratem z edukacji międzykulturowej. Wyszła za mąż za Amerykanina i razem starają się poznawać te różne kultury, środowiska, kuchnie i napoje alkoholowe. Od kilku miesięcy uczy się hiszpańskiego, coby móc poszerzyć krąg doznań.

Rafi Skórniewski - w Wielkiej Brytanii od marca 2006 r. Zamierza odwiedzić wszystkie kraje świata – zaczął od dokładniejszego poznania Europy, by poznać lepiej praktycznie własne dziedzictwo kulturowe. Miłośnik literatury, kina i teatru oraz kuchni. Zawsze da się namówić na wędrówkę po górach. vicealigator.geoblog.pl

Dodaj swoje informacje o tym kraju

TypoScript object not found (lib.small_login)