Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Wielka Brytania - Czego nie warto

Edinburgh Castle -  zamek tak naprawdę nie jest zamkiem, ale zespołem wielu budynków z różnych okresów historycznych. Nie warte 12 funtów i tłumów ludzi. (AB)

Roslyn Chapel - malutka, w remoncie, nieciekawa. (AB)

Glasgow – maximum zwiedzania to 2 godziny i 3 główne ulice, a niebezpiecznie. (AB)

Inverness i Loch Ness – jezioro jak jezioro, a Nessie ciężko spostrzec. Samo Inverness nie jest wcale ciekawe, a do Loch Ness z miasta jest daleko, trzeba kupić sobie wycieczkę statkiem albo znaleźć transport do Urquhart Castle, który jest w połowie jeziora. Sam zamek jest ciekawy, ale w sumie cała podróż nie jest warta czasu i pieniędzy, lepiej zobaczyć inne miejsce. (AB)

Ben Nevis – są inne, ciekawsze góry w Szkocji. Ben Nevis jest dosyć trudny i w 2/3 przypadków pogoda bliżej szczytu jest tak zła, że albo trzeba zawracać, albo nic z góry nie widać. (AB)

Autor

Ania Byerly - nauczycielka z przypadku, która odnalazła się w przedziale wiekowym od lat 2 do 16. W Szkocji od października 2006, aktualnie pracuje nad doktoratem z edukacji międzykulturowej. Wyszła za mąż za Amerykanina i razem starają się poznawać te różne kultury, środowiska, kuchnie i napoje alkoholowe. Od kilku miesięcy uczy się hiszpańskiego, coby móc poszerzyć krąg doznań.

Rafi Skórniewski - w Wielkiej Brytanii od marca 2006 r. Zamierza odwiedzić wszystkie kraje świata – zaczął od dokładniejszego poznania Europy, by poznać lepiej praktycznie własne dziedzictwo kulturowe. Miłośnik literatury, kina i teatru oraz kuchni. Zawsze da się namówić na wędrówkę po górach. vicealigator.geoblog.pl

Dodaj swoje informacje o tym kraju

TypoScript object not found (lib.small_login)