Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Węgry - Transport i poruszanie się po kraju

Autobus. Transport na Węgrzech działa bardzo sprawnie. Autobusy są o czasie, a ich standard jest zbliżony do polskiego. Bilety na autobusy miejskie, jak i rejsowe, można kupować u kierowcy.

Bilet na autobus rejsowy (odpowiednik PKS to VOLAN) 1020 HUF, czyli około 15 zł (ze studencką zniżką) za 150 kilometrów.

W Budapeszcie najważniejszy dworzec autobusowy to Nepliget (schludny, niedawno wybudowany).

Informacje na www.volan.hu

 

Minibusy/shared taxi. (dodaj swoje informacje)

Samochód. (dodaj swoje informacje)

Promy/łodzie. (dodaj swoje informacje)

Pociągi. Transport kolejowy działa bardzo sprawnie. Standard pociągów jest nieco wyższy niż polskich, prędkość także. Bilety kupuje się w kasie lub automacie (polecam kasę). Na dworcach znajdują się tablice elektroniczne, lokalne pociągi najczęściej zapowiadane są tylko po Węgiersku. Dwie migające lampki przy nazwie interesującego Was pociągu oznaczają, że wjeżdża on lub stoi na peronie. Polska legitymacja studencka nie jest honorowana.

Szolnok – Budapeszt – 100kilometrów: 2200 HUF, czyli około 32 zł.

Więcej info na: www.mav.hu .

W Budapeszcie są trzy główne dworce kolejowe: Nyugati (zaprojektowany przez Eiffla), Keleti oraz Deli. Do wszystkich można dojechać metrem.

 

Autostop. (dodaj swoje informacje)

Taksówki. Wyposażone są w taksometr, najlepiej kogoś poprosić o wezwanie w waszym imieniu, bo z dużym prawdopodobieństwem dyspozytor nie będzie mówił po angielsku. Ceny podobne jak w Polsce.

Riksze. (dodaj swoje informacje)

Rower. Rower nie ma wielu miłośników na Węgrzech. W wypadku awarii można liczyć na pomoc uczynnych Węgrów.

Samolot. (dodaj swoje informacje)

Metro. Działa jedynie w Budapeszcie. Obecnie istnieją linie M1, M2 i M3. Dwie dodatkowe są w budowie. Spotykają się na stacji Ferenc Deák tér. Bilety w kioskach i automatach na niektórych stacjach (te same co na tramwaj i autobus).

Kraje, do których łatwo się przedostać. (dodaj swoje informacje)

Przewodnicy

Znasz dobrze Węgry?

Uzupełnij ich opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Albert Bukowiec - Absolwent Wydziału Turystyki i Rekreacji w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Pracownik BP Explorer. Przyszły pilot wycieczek międzynarodowych. Uwielbia łączyć pracę z przyjemnością. Obecnie przygotowuje się do dalszej eksploracji krajów Europy wschodniej oraz bliskiego wschodu.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)