Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Węgry - Co warto

Miasta. Budapeszt – Szechenyi furdo. Znane budapesztańskie kąpielisko termalne – największe w Europie. Najlepiej przyjść rano, gdyż bilet obowiązuje cały dzień (około 50 zł). Warto o każdej porze roku.

Terror Haza – ponury pomnik węgierskiej służby bezpieczeństwa. Mieści się w autentycznym budynku przy głównej ulicy Andrássy. Jest to nowoczesne muzeum idealne dla fanów najnowszej historii. Warto odwiedzić i poczuć zapach w piwnicy, gdzie dokonywano przesłuchań – dla wielu śmiertelnych.

Szeged – miasto o ciekawej architekturze i wielu atrakcjach, idealne na imprezy. Nazywane przez Węgrów słonecznym miastem, ze względu na największą ilość dni słonecznych.

Eger – dolina pięknej panny, pełna piwniczek, gdzie pędzi się wino. Wewnątrz każdej degustacja i możliwość zakupu po bardzo atrakcyjnej cenie. Sugeruję wybierać te najmniej komercyjne – obrośnięte pajęczynami i ze starym wartburgiem przed wejściem.

 

Przyroda. (dodaj swoje informacje)

Zwiedzanie. (dodaj swoje informacje)

Kultura. (dodaj swoje informacje)

Jedzenie. (dodaj swoje informacje)

Sport i nurkowanie. (dodaj swoje informacje)

Trekking. (dodaj swoje informacje)

Freak show. (dodaj swoje informacje)

Adventure. (dodaj swoje informacje)

Plaże i wyspy. Wyspa Małgorzaty. To popularne miejsce spotkań mieszkańców miasta mieści się w centrum Budapesztu na Dunaju. Z licznymi terenami rekreacyjnymi, knajpkami i zielenią.

Kluby i imprezy. Polecam klub Jate w Szeged.

Odpoczynek. (dodaj swoje informacje)

Zakupy. (dodaj swoje informacje)

Komu się spodoba. Miłośnikom ostrego jedzenia i wina, niedoświadczonym podróżnikom, ludziom otwartym na innych i chętnym do zawierania ciekawych znajomości.

Przewodnicy

Znasz dobrze Węgry?

Uzupełnij ich opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Albert Bukowiec - Absolwent Wydziału Turystyki i Rekreacji w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Pracownik BP Explorer. Przyszły pilot wycieczek międzynarodowych. Uwielbia łączyć pracę z przyjemnością. Obecnie przygotowuje się do dalszej eksploracji krajów Europy wschodniej oraz bliskiego wschodu.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)