Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Turcja - Sezon i pogoda

Pogoda. Cały rok; zależnie od miejsca i planów.

Jeśli na zwiedzanie: od marca do maja i od połowy września do listopada.

Jeśli na plażowanie: od kwietnia do października.

Latem bywa bardzo gorąco i wilgotno, szczególnie na południu. Należy wziąć pod uwagę zróżnicowanie klimatyczne kraju: w zimie niekiedy na południu jest 20 stopni i słońce, a 300-400 km na północ zamieć śnieżna. (AB)

Zima bywa sroga, a lato zbyt gorące. Na podróż lepiej wybrać wiosnę i jesień. Dodatkowym atutem tego wyboru będzie mniejszy ruch turystyczny. W gorące, złote dni października warto zobaczyć Mardin, Diyarbakir czy Hasankeyf, a zimą Kapadocję. (FJ)

 

Sezon. Można uniknąć natłoku turystów, odwiedzając Turcję przed sezonem (do maja) i po (od połowy września). Najbardziej oblegane są wtedy kurorty nadmorskie, ale także Stambuł, Kapadocja, Efez, Pamukkale. Mimo wszystko wystarczy zejść z „udeptanych” ścieżek by znaleźć zupełnie inną Turcję. (AB)

W południowo-wschodniej Turcji nie ma natłoku turystów. (FJ)

 

Aktualna pogoda.

Znasz dobrze Turcję?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Agata Bromberek - rocznik 1980, poznanianka, absolwentka kulturoznawstwa, od 2005 zauroczona turecką kulturą i językiem. Najpierw trafiła „przypadkiem” do pracy w tureckim hamamie, potem została rezydentką i pilotką, pracującą z polskimi turystami na Riwierze Tureckiej. Autorka popularnego bloga o życiu i pracy w Turcji: www.tur-tur.blogspot.com. Odkąd tam przebywa, nauczyła się nie spieszyć… 

Filip Jacobson - z wykształcenia filmoznawca. Spędził pół roku w Gaziantep i okolicach. Współtworzył stronę www.podrozszwedzkiegokucharza.blogspot.com o Turcji. Zajmuje się produkcją i edukacją filmową. Chciałby zarazić czytelników miłością do Airanu. Wierzy w wolontariat.

Anita Kwiatkowska - rocznik 1981, Kaszubka kochająca Tatry, z wykształcenia anglistka. Jej pasją są filmy Pedro Almodovara, face painting i etnografia. Mieszka w Stambule na stałe od 2007 roku i uczy tureckie dzieci.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)