Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Turcja - Gdzie spać

Dobrym sposobem na bezpieczny nocleg są hotele nauczycielskie, które można znaleźć niemal w każdym mieście. Hotele te gwarantują przyzwoity standard, ciepłą wodę cały rok, spokój, ciszę i bezpieczeństwo. Trzeba tylko przekonać do siebie recepcjonistę:)

W południowo-wschodniej Turcji trudno znaleźć dobrą bazę hotelową, gdyż tereny te nie są popularne wśród turystów. Brak hosteli.

Raczej nie opłaca się korzystać z pól namiotowych. Nie są one dużo tańsze od małych hotelików.

Popularne są hotele niskiego standardu za ok. 10 YTL. Czasem zaskakują wysoką klasą. Niekiedy łazienkę trzeba dzielić z innymi gośćmi. Można się targować. Z uwagi na to, że w hotelach tego typu zatrzymują się głównie mężczyźni, kobiety powinny być bardziej ostrożne. Czasami pary, które nie są małżeństwem, nie mogą wynająć wspólnego pokoju. (FJ)

W Stambule hosteli jest mnóstwo, głownie w dzielnicy Sultanahmet. Polecam Hotel Silviya w Taksim-Tünel. (AK)

Znasz dobrze Turcję?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Agata Bromberek - rocznik 1980, poznanianka, absolwentka kulturoznawstwa, od 2005 zauroczona turecką kulturą i językiem. Najpierw trafiła „przypadkiem” do pracy w tureckim hamamie, potem została rezydentką i pilotką, pracującą z polskimi turystami na Riwierze Tureckiej. Autorka popularnego bloga o życiu i pracy w Turcji: www.tur-tur.blogspot.com. Odkąd tam przebywa, nauczyła się nie spieszyć… 

Filip Jacobson - z wykształcenia filmoznawca. Spędził pół roku w Gaziantep i okolicach. Współtworzył stronę www.podrozszwedzkiegokucharza.blogspot.com o Turcji. Zajmuje się produkcją i edukacją filmową. Chciałby zarazić czytelników miłością do Airanu. Wierzy w wolontariat.

Anita Kwiatkowska - rocznik 1981, Kaszubka kochająca Tatry, z wykształcenia anglistka. Jej pasją są filmy Pedro Almodovara, face painting i etnografia. Mieszka w Stambule na stałe od 2007 roku i uczy tureckie dzieci.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)