Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Szwajcaria - Na co uważać

Mieszkańcy. Należy uważać w dzielnicach zamieszkałych przez emigrantów z krajów bałkańskich oraz klubach i dyskotekach, których klientami są grupy pochodzące z tych krajów.

Niektórzy Szwajcarzy „starszej daty” są negatywnie nastawieni do emigrantów, kiedyś usłyszałem od starszego sąsiada, że odbieram pracę prawdziwym Szwajcarom.

 

Kanty i oszustwa. (dodaj swoje informacje)

Woda. W całej Szwajcarii można pić wodę z kranów bez przegotowania.

Ciemne miejsca. Bardzo bezpieczny kraj, policja jest praktycznie niewidoczna, ale w momencie gdy dzieje się coś niebezpiecznego natychmiast pojawiają się „tajniacy” oraz radiowozy.

W Zurichu należy uważać w okolicach Langstrasse, okolica znana z prostytucji i domów publicznych (legalne w Szwajcarii).

 

Jedzenie. Brak zagrożeń, jedynym zagrożeniem może być eksperymentowanie z różnego rodzaju kuchniami narodowymi (zwłaszcza wschodnimi).

Ruch drogowy. Podróżowanie samochodem jest bardzo bezpiecznie, należy uważać i nie przekraczać dozwolonych prędkości, praktycznie wszędzie są fotoradary, kamery znajdują się na większości skrzyżowań, można dostać zdjęcie nawet za takie przewinienie jak skręt na czerwonym lub żółtym świetle.

W przypadku otrzymania mandatu lepiej zapłacić go w nakazanym czasie (płatność możliwa na poczcie) ponieważ opóźnienia w płatnościach mogą się wiązać z kilkakrotnym wzrostem jego wysokości oraz dożywotnim zakazem wjazdu do Szwajcarii.

 

Trudności w poruszaniu się po kraju. Brak.

Przyroda. (dodaj swoje informacje)

Choroby. Brak.

Szczepienia.
WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A) - niekonieczne
WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B) - niekonieczne
Żółta gorączka (żółta febra) - niekonieczne
BTP (błonnica, tężec, polio) - zalecane
Dur brzuszny (tyfus) - niekonieczne
Wścieklizna - niekonieczne
Japońskie zapalenie mózgu - niekonieczne
Meningo-koki (a+c) - niekonieczne

Znasz dobrze Szwajcarię?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Łukasz Karwacki - pracuje jako informatyk-programista w banku, przez ponad osiem miesięcy pracował na kontrakcie w Zurichu, w firmie informatycznej, oraz podróżował po najbardziej niedostępnych zakątkach Szwajcarii. Interesuje się fotografią, lubi wychodzić z aparatem gdy zaczyna zapadać zmierzch.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)