Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Spitsbergen (Svalbard) - Sezon i pogoda

Pogoda. Każdy z okresów ma swój urok. Najpiękniej jest w maju i czerwcu. Zobaczyć zorze można od września do lutego/marca.

W sumie są tu dwie pory roku:

Latem temperatury wynoszą średnio 5 stopni na plusie, choć oczywiście zdarzają się dni upalne (około 10 stopni na plusie, a nawet i więcej!) Temperatury mimo lata mogą też spaść poniżej zera, głównie nocą.

Zimą temperatury wahają się od -30 do -5, zależnie od rejonu. Stała pokrywa śnieżna  pojawia się w okolicach stycznia (choć pierwsze opady to już połowa sierpnia) i pozostaje do czerwca. Lód na wodach fiordowych czasem uniemożliwia wpłynięcie nawet do połowy lipca.

 

Sezon. Latem często można spotkać promy pełne turystów, ale w porównaniu z innymi rejonami świata to jest to spokojne odludzie.

Aktualna pogoda.

Znasz dobrze ten kraj?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Kasia Huzarska - „prawie doktor” nauk o Ziemi, oceanograf z wykształcenia, zawodu i zamiłowania, zapominający o świecie fotograf przyrody (członek ZPFP) i pasjonat podróżowania na wszelkie możliwe sposoby. Największe podróżnicze osiągniecie – złapanie na stopa awionetki na Islandii. Jak do tej pory odwiedziła 15% świata, między innymi Norwegię, Islandię, Szwecję, Finlandię, region Laponii, Szkocję, Włochy, Francję, Grecję, Litwę, Łotwę, Estonię, Stany Zjednoczone oraz Arktykę.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)